Пак нокдаун за Милан, "росонерите" се свличат към средата (видео)

Милан продължава да губи точки в Серия "А". Днес футболистите на Винченцо Монтела паднаха с 1:2 при гостуването си на Удинезе. "Росонерите" нямат победа в шампионата от началото на месеца, което ги отдалечава все повече от челните места. Двубоят се игра пред 25 хиляди зрители на "Дачия Арена" в Удине. Попаденията за "бианконерите" реализираха Сирил Теро и Родриго де Паул, а за миланския гранд вкара Джакомо Бонавентура, който обаче напусна рано контузен. Срещата ще се запомни с доста атаки към двете врати и много ритници, които играчите си размениха. Това са първи спечелени точки за Удинезе през 2017 година.

Всичко започна отлично за гостите от Милано. В осмата минута Сусо, който бе доста деен по десния фланг, центрира в наказателното поле и Бонавентура прати топката в мрежата - 1:0. Уви, в 27-ата минута Джак се контузи и на негово място Самолетчето пусна новото попълнение Жерард Деулофеу, пристигнал току-що от Евертън. В 22-ата минута Марко Фараони можеше да изравни, но с глава не успя да уцели рамката от непосредствена близост. Десет минути след това Сирил Теро завърши с голов изстрел отляво комбинация на домакините - 1:1. До края на първото полувреме "росонерите" и "фриуланите" сътвориха още няколко опасни акции, но до голове не се стигна.

След почивката се видя, че това 1:0 за Милан няма да се запази. В 50-ата минута Дуван Сапата изскочи на скорост пред Джанлуиджи Донарума, но младата надежда на италианския футбол се хвърли като тигър и спаси, макар че получи лека рана на лицето след намесата си. "Росонерите" отговориха с опасен снаряд на Сусо от фаул, но испанецът не сполучи. Последва още една възможност, пропиляна от централния нападател Карлос Бака. Последният шутира, но Орестис Карнезис отби и предотврати второто попадение за 18-кратните шампиони.

В 63-ата минута гръцкият вратар на "фриуланите" отново показа добър рефлекс, спасявайки нов удар на Сусо. Натискът на Милан обаче не намери реализация. В 73-ата минута аржентинецът Де Паул порази долния десен ъгъл на вратата на Донарума, като остана впечатлението, че стражът би могъл да се намеси и малко по-добре. Така или иначе Удинезе вече водеше и това не се промени до сетната секунда. В 86-ата Джанлука Лападула тресна страничната греда при едно разбъркване във вратарското поле на Карнезис, а в 95-ата минута Донарума направи спасяването на кръга. Сапата остана сам срещу младока, който обаче се хвърли като котка и улови топката.