Агонията на Дармщат продължава след брутална загуба от Кьолн (видео)

Агонията на Дармщат 98 продължава. Отборът претърпя катастрофално поражение с 1:6 у дома от Кьолн в мач от 18-ия кръг на германската Бундеслига. Айтач Сулу си отбеляза автогол в 32-ата минута, а Юя Осако (37) и Антони Модест (42) реализираха другите попадения за "козлите" през първото полувреме. В 66-ата минута Сидни Сам от дузпа бе точен за домакините, а в 72-ата Юя Осако се разписа за 1:4 с второто си попадение в двубоя. В 85-ата минута резервата Милош Йоич добави още едно попадение, а минута преди края друга резерва - Артьомс Рудневс, оформи крайния резултат.

В 5 поредни мача в първенството нямаше отбелязан гол, но днес прекъсна тази черна серия. Тимът обаче е загубил 9 от последните си 10 срещи, а за последно записа победа на 22 октомври - 3:1 у дома срещу Волфсбург. Кьолн също прекъсна негативна серия - от 6 поредни срещи без победа. В последните си 4 мача отборът бе регистрирал четири равенства.

В 32-ата минута Айтач Сулу си отбеляза автогол, опитвайки се да пресече центриране, а 5 минути по-късно Юя Осако заби топката с глава във вратата на Дармщат за 0:2 след центриране отляво на Леонардо Битенкурт. В 42-ата минута Константин Рауш центрира отляво, Битенкурт съвсем леко отклони топката за Антони Модест и той с хубав удар я насочи във вратата на домакините.

В 66-ата минута Сидни Сам изпълни отлично 11-метров наказателен удар, но шест минути по-късно Осако с удар малко пред границата на наказателното поле върна аванса от три гола на гостите от Кьолн в резултата.

Това обаче далеч не беше всичко. В 85-ата минута Милош Йоич получи пас в наказателното поле от Артьомс Рудневс, с хубаво докосване си нагласи топката и с удар от въздуха я изпрати в мрежата зад Михаел Есер. В 89-ата минута самият Рудневс също записа името си сред голмайсторите, правейки победата на Кьолн още по-изразителна. Той успя да мушне топката между краката на стража Есер и направи вечерта още по-кошмарна за "лилиите".

Кьолн е седми в класирането с 29 точки. Дармщат заема последното 18-о място с 9 точки.