Вижте това! Турчин повтори "невъзможен" гол на Роберто Карлош (видео)

Паметен гол на бразилската легенда на Реал Мадрид Роберто Карлош “оживя” в мач от турнира за Купата на Турция. Не става дума обаче за онова попадение на бившия ляв бек с екипа на “Селесао” срещу Франция, а за гола на дребничкия ас с фланелката на “лос бланкос” срещу Тенерифе в двубой от Примера дивисион. Във въпросната среща Реал Мадрид губи от “черната си котка” Тенерифе с 3:4, а Роберто Карлош с топовен изстрел почти от аутлинията по невероятен начин успява да изпрати топката в противниковата врата за 1:1 в 46-ата минута. Това се случва през февруари 1998 година.

Почти същото “невъзможно” попадение отбеляза почти 20 години по-късно Абдулах Баликув още в третата минута на реванша от петия кръг на турнира за Купата на Турция между Буджаспор и Сиваспор. Шедьовърът на турския футболист се оказа единственото попадение в срещата и на практика класира Буджаспор напред след общ резултат от двете срещи 2:2 и благодарение на правилото за головете на чужд терен (1:0, 1:2).