Чарли Остин завърши седмицата с нов гол, но Саутхамптън не успя да обърне Борнемут (видео)

Борнемут и Саутхамптън не успяха да се победят в дербито на Южния бряг, завършвайки 1:1 сблъсъка си на "Виталити Стейдиъм". Райън Фрейзър (43') даде аванс на домакините преди почивката, но през втората част "светците" заиграха по-силно и изравниха чрез Чарли Остин (61'), който вкара третия си гол в последните осем дни.

Еди Хау бе направил пет промени в своя състав. Адам Смит, Люис Куук, Райън Фрейзър, Джуниър Станислас и Джърмейн Дефоу започнаха за "черешките". Жереми Пие, Стивън Дейвис, Джеймс Уорд-Праус, Софиан Буфал и Чарли Остин бяха титуляри за "светците".

В 12-ата минута удар с глава на Ван Дайк профуча в опасна близост до далечната греда. Малко след това и Тадич стреля неточно с глава.

Домакините реагираха и в 20-ата минута Фрейзър Форстър на два пък трябваше да се намесва решаващо, за да запази вратата на Саутхамптън суха. Първо той спаси шут на Куук, след който топката рикошира и се насочи към ъгъла. Форстър обаче бе на мястото си. Малко след това стражът на "светците" отказа и Нейтън Аке с добра намеса.

Бегович също показа качествата и спаси силен удар с глава на Остин.

В 30-ата минута домакините можеха да получат дузпа, след като Буфал се хвърли на шпагат и като че ли препъна Смит, но Джон Мос реши да покаже жълт картон на играча на Борнемут, отчитайки неговото падане като симулация.
В 42-рата минута Борнемут поведе. Кинг пресира и отне от Хут пред границата на наказателното поле, след което намери Сърман, който веднага продължи към Райън Фрейзър. Последният стреля покрай Форстър - 1:0.
В самото началото на втората част Бегович спаси опасен удар на Буфал от малък ъгъл. Фостър пък изби шут на Станислас от границата на наказателното поле. В 61-вата минута Ромеу отне от Куук, след което намери Редмънд по десния фланг. Крилото центрира остро по земя в наказателното поле, където Чарли Остин засече от движение - 1:1.
До края и двата отбора имаха шанс да стигнат до победата, но това така и не се случи. Форстър спаси удар на Кинг, а изстрели на Редмънд и Остин преминаха на сантиметри от целта.
Саутхамптън е на 11-о място със 17 точки, докато Борнемут има две по-малко, което отрежда на "черешките" 14-а позиция.