Славия полетя в софийския сняг и удари Черно море (видео)

Отборът на Славия победи с 2:0 Черно море в първия мач от междинния 18-и кръг на Първа лига. “Белите” се приспособиха по-добре към тежкия терен на стадион “Васил Левски” и се възползваха по максимален начин от създадните положения. Иван Минчев откри в края на първата част, а Галин Иванов показа за пореден път, че се намира в отлична форма в последно време и оформи крайния малко преди последния съдийски сигнал.

Славия -  Черно море@@@

По-голямата част от първото полувреме не предложи нищо интересно на терена, като единствените положения, които се доближаваха до нещо опасно бяха няколко опита за центриране към двете врати. Така се стигна обаче до последната минута на първата част, когато резултатът бе открит. Стефан Велев намери на стрелкова позиция Иван Минчев, който с прецизен удар с левия крак от границата на наказателното поле вкара за 1:0.

През втората част ситуацията на терена не се промени коренно и двата тима си разменяха териториалното надмощие без да създават множество чисти положения за гол. Все пак в 54-ата минута гостите можеха да изравнят. Атанас Зехиров стреля технично към вратата, но Антонис Стергиакис спаси по отличен начин. Последваха нови минути, в които властваше борбата на терена преди да се стигне до 83-ата на срещата. Тогава при една комбинация между Галин Иванов и Стефан Велев се стигна до грешка на Георги Илиев, който предостави топката на крилото на “белите” и той без да се бави я прати в мрежата за втори път.

По този начин Черно море прекъсна серията си от три поредни победи като гост и остава с 24 точки на седма позиция. Славия от своя страна вече е само на точка от “моряците” и заема осмо място.