Радост за Верея - бивши стрелци на Левски съсякоха Етър (видео)

Отборът на Верея победи с 2:0 Етър (Велико Търново) в последния мач от 16-ия кръг на Първа лига. Попаденията бяха дело на двама бивши нападатели на Левски - Валери Домовчийски и Исмаил Иса. Първият се разписа преди почивката, а вторият след подновяването на играта.

Първата добра възможност за гол бе в полза на гостите. В 20-ата минута Димо Бакалов центрира отличо в наказателното поле, където Самб Бадара засече с глава, но Георги Аргилашки спаси с една ръка. Шест минути по-късно обаче домакините откриха резултата. След многоходова комбинация с по едно докосване Георги Андонов намери Домовчийски, който с техничен удар от границата на наказателното поле откри.

След почивката гостите се активизираха и имаха шанс да изравнят в началото на полувремето, но Бадара пропусна от чиста позиция, като прати топката високо над вратата. Постепенно Верея си върна надмощието във владението на топката и така в 76-ата минута стигна до второ попадение. Отново Андонов бе с важна заслуга за него, след като изведе резервата Иса сам срещу вратаря, който прониза Христо Иванов за втори път.

По този начин Верея се върна в първата шестица на класирането. Играчите на Илиан Илиев са с 26 точки на шесто място след втора поредна победа. Етър от своя страна е 11-и с 15 точки.

ВЕРЕЯ - ЕТЪР 2:0