Сърбите надвиха “армията” на Липи (видео)

Бъдещият участник на Световното първенство в Русия Сърбия надигра Китай с 2:0 като гост в проверка. Западните ни съседи, които изненадващо останаха без селекционер след класирането си за Мондиала, бяха водени в този мач от Младен Кръстаич, които засега е само временен вариант.

На стадиона в Гуанжоу Адем Ляич вкара първия гол след 20 минути, а 20 минути преди края нападателят на Нюкасъл Александър Митрович удвои.

Селекционер на домакините е световният шампион Марчело Липи и отборът му беше в серия от четири поредни победи на свой терен. Днес азиатците също се представиха на добро ниво, но разликата в класите все пак беше очевидна. Китайците не успяха да се класират за шампионата в Русия, след като отпаднаха в третия кръг на квалификациите, завършвайки на точка зад Сирия, който продължи към плейофите.

КИТАЙ - СЪРБИЯ 0:2