Левски се събуди след шедьовър, червен картон и неотсъдена дузпа в 91-ата минута на "Герена" (видео)

Отборът на Левски се върна към победния ход в Първа лига в драматичен мач на стадион "Георги Аспарухов". "Сините" победиха напълно заслужено с 1:0 Локомотив (Пловдив) в мач от 15-ия кръг на шампионата, като прекъснаха серията си от две поредни срещи без успех. Единственото попадение бе дело на Жорди Гомес, който изпълни страхотно пряк свободен удар в 38-ата минута.

Тимът на Делио Роси изигра най-добрия си мач през последните седмици, въпреки че игра с човек по-малко от 42-ата минута, когато Иван Горанов получи директен червен картон. Столичани пропуснаха четири чисти положения след почивката, което можеше да се окаже фатално, тъй като в 92-ата минута Локомотив можеше да стигне до точката, ако Николай Йорданов бе отсъдил дузпа за гостите, след като Холмар Ейолфсон спря с ръка удар по посока на вратата.

Левски - Локомотив Пд@@@Преди срещата спортният директор Даниел Боримиров награди със специален плакет бившия си съотборник Христо Йовов, който днес навърши 40 години. Бижутера получи и шалче на 26-кратните шампиони.

Наставникът на домакините Делио Роси, който днес водеше мача с шал на клуба, бе направил две промени от загубата с 0:2 от Лудогорец. Той заложи на Жерсон Кабрал и Иван Горанов, които смениха Антонио Вутов и Мики Орачев.

Левски - Локомотив Пд@@@Новият треньор на "смърфовете" Бруно Акрапович също бе направил две промени в състава от победата с 2:0 над Етър, което бе последният двубой за Войн Войнов начело на пловдивчани. Вратарят Мори Диао и Симеон Райков започнаха вместо Илко Пиргов и Веселин Марчев. Бившият наставник пък бе в ложите на "Герена",  където бе в компанията на други големи имена от миналото на Левски.

Левски - Локомотив Пд@@@Първият мач през юли на "Лаута" двата тима бяха завършиха 0:0.

Сините" започнаха в схема 4-4-2, но с ромб, като Кабрал и Буш водеха атаката, а Обертан действаше зад тях. Въпреки това положения липсваха, гостите стояха добре в защита, не позволявайки на столичани да стигнат до чисти положения. Дани Кики се появи на мястото на Парвизджон Умарбаев, който не бе доволен от смяната си.

Левски - Локомотив Пд@@@Двубоят имаше нужда от майсторството на някой от играчите или статично положение, за да се стигне до гол, като именно това се случи в 38-ата минута. Буш бе фаулиран от празнуващия 32-и рожден ден - капитан Пламен Крумов, а Жорди Гомес с шедьовър от 22 метра прати топката в мрежата на Мори Диао, който дори не мръдна при изпълнението на испанеца. Това бе неговият трети гол за клуба, като и трите са на "Георги Аспарухов".

Левски - Локомотив Пд@@@Буквало две минути по-късно Левски остана с човек по-малко. Иван Горанов изпусна връхлитащия Димо Бакалов, след което фаулира бившия си съотборник, който излизаше сам срещу Божидар Митрев. Реферът Йорданов без да се замисля показа директен червен картон. Милош Цветкович мина като ляв защитник, а Прохазка бе върнат десен защитник, като Левски заигра 4-4-1.

Левски - Локомотив Пд@@@През втората част момчетата на Роси излязоха на терена изключително мотивирани, демонстрираха  израстване в тактическа гледна точка, но може би липсата на класа им попречи да решат мача по-рано.

Направилият много силен мач Сержиу Буш направи страхотен пропуск сам срещу вратаря в 56-ата минута, когато стреля слабо в него. Осем минути по-късно Обертан изведе Кабрал сам срещу Мори Диао, но холандецът бе спрян от стража на гостите.

Левски - Локомотив Пд@@@В 72-ата минута Буш отново се размина с гола, след като майсторски прехвърли вратаря на Локомотив, но коженото кълбо тупна на сантиметри от лявата греда. Румънецът бе крайно разочарован от липсата си на шанс. Гомес пробва да вкара втори гол от фаул в срещата, но в 77-ата минута Диао без сериозни проблеми спаси.

Дебютиралият треньор на гостите бе пуснал в игра Веселин Марчев и Димитър Велковски, но въпреки това Божидар Митрев гледаше срещата отблизо.

Левски - Локомотив Пд@@@Буш направи пореден пропуск в 88-ата минута, когато пробяга 50 метра с топката, останал очи в очи с Диао, стреля силно с левия крак, но в тялото на вратаря.

В даденото продължение на мача Цветкович извърши глупав фаул, след който дойде центрирането в наказателното поле на Левски. Последва разбъркване и удар в посока на вратата на Митрев, а топката се отби в лявата ръка на Ейолфсон. Топката попадна отново в играч на Локомотив, но този път Яблонски се хвърли на шпагат и изби. В този миг всички играчи на "смърфовете" се нахвърлиха срещу Йорданов, който остана безмълвен и не посочи бялата точка.

Левски - Локомотив Пд@@@Левски спечели заслужено предвид играта си, като събра актив от 28 точки и се върна на трето място. Седмото поражение на "черно-белите" ги остави на осмо място в класирането с 20 точки.

След паузата Левски излиза срещ Витоша (Бистрица) на стадион "Васил Левски", докато Локото приема шампиона Лудогорец.

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:0

1:0 Гомес (38)

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев - Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов - Жерсон Кабрал, Жорди Гомес, Васил Панайотов, Роман Прохазка - Габриел Обертан, Сержиу Буш

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): Мори Диао - Пламен Крумов, Димитър Везалов, Пламен Николов, Муса Мохамед - Пауло Серджо, Раян Фрикеше - Парвизджон Умарбаев, Дино Мартинович, Димо Бакалов - Симеон Райков
СЪДИЯ: Николай Йорданов
СТАДИОН: “Георги Аспарухов”, София