Хасково громи, Кочева на косъм от "трипъл-дабъл"

Хасково 2012 разгроми гостуващия Рилски спортист със 104:54 (50:21) в мач от женското баскетболно първенство в зона "Запад". Домакините имаха пълно превъзходство през цялото време, като и във втория си мач от началото на сезона достигнаха границата от 100 точки.

Виолина Кочева се отличи с 29 точки, 10 борби и 7 асистенции, а Милена Томова допринесе с 20 точки и 15 борби. Моника Радойкова завърши с 12 точки за тима от Самоков. Асеновец постигна първи успех след 56/50 (33:29) при гостуването на Черно море Одесос. Христина Гераскова се отличи с 19 точки 16 борби за асеновградчанки, а Петя Аргирова добави 12 точки за победата. Капитанката на варненки Юлияна Вълчева беше най-добра в мача с 23 точки и 18 борби, но това не помогна.

Гостенките имаха предимство през първото полувреме, а Черно море успя да стигне до 32:33 малко след почивката, но постепенно Асеновец отново пое инициативата и в началото на последната четвърт дръпна с 48:38 и до края контролираше събитията на полето.