Монтана продължава да се изкачва

Отборът на Монтана продължава доброто си представяне. Играчите на Ферарио Спасов постигнаха трета поредна победа във Втора лига, след като надделяха с 3:1 над Ботев (Гълъбово) в двубой от 13-ия кръг на първенството. На стадион "Кипровец" в град Чипровци домакините стартираха ударно, като в 14-ата минута вече водеха с 2:0.

Първо Борислав Балджийски от фаул даде аванс на монтанци, като прати топката в долния ъгъл с изстрел от границата на наказателното поле. Петър Атанасов удвои в 14-ата минута, когато завърши хубава атака на домакините. Даниел Георгиев изведе Иван Коконов, който върна топката назад, а там десетката на Монтана вкара своя трети гол за сезона.

Момчетата на Светослав Тодоров се върнаха веднага в мача, като намалиха резултата в 19-ата минута. Антонио Георгиев се разписа, след като Станислав Катранков се възползва от грешка на Илиан Василев и свали топката с глава. В минутите до края на първата част футболистите на Ботев играеха по-добре, но без да бъдат създадени чисти положения пред двете врати.

През второто полувреме Спасов смени Борислав Дамянов, Мирослав Антонов и Петър Атанасов, а на техните места влязоха Даниел Васев, Сергей Георгиев и Атанас Илиев. Именно последният реши мача в полза на Монтана. Таранът се разписа за крайното 3:1 в 80-ата минута, когато засече центриране от корнер на Иван Коконов. Малко преди това капитанът на "сините" Иван Михов пропусна на два пъти да се разпише след центриране на Коконов.

Това бе пети успех в последните шест двубоя за Монтана, в които играчите на Спасов спечелиха 16 точки.
Благодарение на тази серия монтанци вече имат 23 точки, като изостават само на четири от лидера Ботев (Враца), а на 4 ноември двата тима излизат един срещу друг в Монтана. Загубата е втора поредна за Ботев, който от четири мача нямат победа.

Тимът от Гълъбово е на 10-то място със 17 точки.

МОНТАНА - БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО) 3:1

1:0 Балджийски (11)
2:0 Атанасов (14)
2:1 Георгиев (19)
3:1 Илиев (80)