Монтана нокаутира Литекс в последната секунда

Отборът на Монтана спечели изключително драматичен сблъсък срещу Литекс с 2:1 в мач от 9-ия кръг на Втора лига. На стадион "Кипровец" в град Ципровци играчите на Ферарио Спасов стигнаха до трите точки чак в 91-ата минута, когато Владимир Айтов вкара първото си попадение за клуба. Преди това капитанът Иван Михов бе изравнил в 81-ата минута, след като Георги Търтов бе дал аванс на гостите в 52-ата минута. Малко преди победното попадение на монтанци нападателите Томислав Йорданов и Методи Костов бяха изгонени за втори жълти картони в рамките на две минути. Първо талантът на ЦСКА-София в 88-ата минута, а след това и резервата на "оранжевите" в 90-ата минута.

Тимът на Спасов бе по-активният състав през всичките 90 минути, като пропусна две-три добри възможности през първото полувреме, а нападателят Атанас Илиев пък удари гредата преди почивката.

Второто полувреме започна отлично за гостите, които с първия си удар вкараха топката в мрежата на Ивайло Василев. Младокът Търтов прехвърли извън наказателното поле вратаря на домакините. Монтана се хвърли в атака, но чисти положения липсваха. Иван Михов с глава бе близо до равенството в 80-ата минута, но Диян Вълков изби.

Следващата минута Михов изравни с удар от 16-17 метра, а  след него футболистите на Спасов се хвърлиха да търсят пълен обрат. Домакините имаха претенции за две дузпи в последните минути, а след двата червени картони Монтана още повече затвори талантливите играчи в "оранжево".

Късметът бе на страната на Монтана и Владимир Айтов донесе победата, а отборът записа трета поредна победа през последната седмица. След успеха над Поморие с 2:0 през миналия кръг, отстраняването на Черно море за Купата на България, дойде и победата на Литекс.

Монтана вече има 13 точки, като се изкачи на седмо място, докато Литекс е шести с 14 точки.