Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Равенство на Абърдийн позволи на Селтик да окупира върха

Шампионът Селтик оглави еднолично класирането в шотландската Премиършип след разгромна победа с 4:0 срещу Рос Каунти. В същото време Абърдийн направи 1:1 у дома с аутсайдера Климарнък и изостана на 2 точки от “детелините”.

На “Селтик Парк” отборът на Брендън Роджърс поведе с гол на Том Рогич в 13-ата минута, а Муса Дембеле покачи на 2:0 в края на полувремето. След почивката на два пъти точен беше Джеймс Форест. Това беше 55-и пореден мач без загуба за Селтик в първенството.

Абърдийн очакваше лесен мач срещу Килмарнък, който имаше само 1 точка от първите си 5 мача. “Доновете” откриха резултата чрез Стийв Мей, но в началото на втората част Джордан Джоунс изравни, а в оставащите минути домакините така и не можаха да стигнат до трите точки.