Верея показа характер и разплака Дунав (видео)

Отборът на Верея постигна победа над гостуващия тим на Дунав (Русе). Домакините губеха в резултата, но показаха характер и стигнаха до пълен обрат. Мачът от 9-ия кръг на Първа лига завърши при резултат 2:1 в полза на отбора от Стара Загора.

Първото попадение в мача реализира Юлиян Ненов в 31-ата минута. В 56-ата минута Мехди Фенуш изравни, а в 88-ата Георги Андонов направи 2:1.

В петата минута Мирослав Будинов пропусна идеална възможност да се разпише. Божидар Васев центрира от ляво по фланга, но нападателят от няколко метра пропусна с глава.

Домакините отговориха три минути по-късно. Валери Домовчийски намери Георги Андонов, който бе заел добра позиция в наказателното поле, но шутира в аут.

В 31-ата минута гостите от Русе поведоха. Юлиян Ненов вкара красив гол с удар отдалеч за 0:1.

Първата част приключи с напрежение пред вратата на гостите, но резултатът остана непроменен.

През второто полувреме играта бе напълно равностойна. Двата тима обаче трудно създават голови ситуации. Въпреки това домакините успяха да изравнят. В 56-ата минута Мехди Фенуш вкара след асистенция на Бензюзов - 1:1.

В 88-ата минута след скоростна атака, Георги Андонов опъна мрежата с топовен шут и Верея стигна до пълен обрат - 2:1.

ВЕРЕЯ - ДУНАВ 2:1

0:1 Юлиян Ненов 31