Олимпик Марсилия с минимален успех, Витория излезе без нито един европеец

Отборът на Олимпик Марсилия си осигури минимален, но важен успех на старта на груповата фаза в Лига Европа. Френският тим надделя у дома с 1:0 над турския Коняспор с 1:0 в двубой от група I на надпреварата и оглави временното класиране.

Единственото попадение в мача отбеляза защитникът Адил Рами, който се разписа през второто полувреме след асистенция на звездата Димитри Пайе. Двубоят не предизвика почти никакъв интерес, като на трибуните на "Велодром" имаше не повече от 6000 зрители.

За носителя на Купата на Турция цял мач игра бившият халф на Левски Мехди Бурабия.

В другия мач от групата Витория Гимараеш и Ред Бул Залцбург си поделиха точката, като завършиха 1:1. В средата на първата част домакините откриха чрез Педрау, но Бериша изравни в края на полувремето. Двубоят влезе в историята на европейските клубни турнири с факта, че домакините излязоха на терена без нито един...европеец. В стартовия състав на Витория имаше четирима бразилци, двама колумбийци, котдиоварец, перуанец, ганаец, венецуелец и уругваец.  Все пак през втората част на терена се появи като резерва португалецът Кико Родригеш и така отсрами Стария континент.