Марсилия пак влезе в криза

Оптимистичното начало на сезона за Олимпик Марсилия бързо се изпари. След двете победи на старта, тимът на Руди Гарсия изпусна трите точки у дома срещу Анже и загуби с кошмарното 1:6 от Монако, за да дойде издънката на "Велодром" срещу Рен тази вечер. Марсилци отстъпиха с 1:3 и се смъкнаха на 10-о място в класирането, а техният съперник от Бретон постигна дебютен успех в кампанията.

Уахби Хазри във 2-ата минута изведе Рен напред с далечен удар, който завари неподготвен стража на домакините Стив Манданда. В 10-ата Бенжамин Буригон заби втори гол за гостите и значително улесни задачата им. Жорис Няньон в средата на втората част съвсем отчая домакините, а почетното попадение на Морган Сансон не зарадва никого на "Велодром".

Рен вече е на 14-о място с 5 точки, а в следващия кръг приема Ница. На ОМ предстои гостуване на Амиен.