Олимпия (Шумен) загуби на старта от Спортика

Започнаха срещите от Държавното първенство по футбол за жени. В първия кръг Олимпия (Шумен) беше домакин срещу Спортика (Благоевград). Градският стадион "Панайот Волов" в Шумен, въпреки че е вече в ремонт благодарение на съдействието на община Шумен, беше своевременно подготвен за предстоящите футболни срещи - жени, юноши старша, младша възраст и деца. На пространството между официалната трибуна и пистата бяха монтирани пет контейнера със съблекални и санитарни помещения. За предстоящата среща жени официалната трибуна беше почти пълна, а сред любителите на футболната игра бяха още зам. кметът по образование и култура на община Шумен Найден Косев и зам. кметът по икономическо развитие Росица Андонова.

Както се и очакваше, стартът на Олимпия беше доста труден, като се имат предвид успехите на гостите от Благоевград в миналогодишното първенство. Въпреки че получиха гол още в първите минути на мача, шуменки не се стъписаха и заиграха според възможностите си. До края на първата част обаче Спортика владееше играта и реализира общо 6 попадения във вратата на Олимпия. През втората част младите футболистки на Шумен успяха да реализират едно попадение във вратата на гостите след успешно изпълнена дузпа от Дивем Хикмет, докато гостите вкараха още 2 попадения за крайното 1:8.

Въпреки загубата, старши треньорът на Олимпия Албена Тодорова беше видимо доволна. "Като начало добре се представихме, въпреки загубата. През втората част на мача стояхме здраво на футболния терен, но получените попадения в нашата врата през първата част си казаха тежката дума. Доволна съм от представянето на момичетата. Старанието, желанието за игра и големият хъс, който имат към футболната игра, ми дават куража за бъдещи успехи", каза още Албена Тодорова.