Дунав се завърна с класика на победния път (видео+снимки)

Отборът на Дунав се завърна по класически начин на победния път, след като в двубой от осмия кръг на Първа професионална лига победи с 3:0 у дома Витоша (Бистрица). Домакините откриха резултата още в 5-ата минута, когато Васил Шопов се възползва от груба грешка на вратаря Николай Радев. В 42-ата минута Мирослав Будинов удвои от дузпа, а в 82-ата отново той, и пак от 11-ия метър, оформи крайното 3:0.

Гостите от Бистрица могат да съжаляват, че не стигнаха поне до почетно попадение в срещата, след като Георги Амзин нацели веднъж гредата, а на няколко пъти и вратарят на "драконите" Станислав Антонов се намеси перфектно. Успехът на градския стадион в Малката Виена изкачи Дунав до десетото място във временното подреждане с актив от 8 точки. Бистричани пък остават закотвени на дъното със само една точка на сметката си.

Срещата започна ужасяващо за гостите от Бистрица, които за пореден път допуснаха ранен гол, при това след нова груба вратарска грешка. Този път тя дойде след неразчетените действия на записалия дебют в Първа лига Николай Радев. Младият страж, който бе предпочетен пред Михаил Иванов и Християн Василев, тръгна да лъже Мирослав Будинов извън пределите на наказателното поле, не успя да изчисти добре топката и буквално я прати в краката на Васил Шопов, за когото не бе проблем, макар и от далечна дистанция, да намери очертанията на опразнената врата.

Секунди след това тимът на Костадин Ангелов понесе втори тежък удар, след като голмайсторът Григор Долапчиев получи контузия и бе заменен принудително. Бистричани обаче реагираха спокойно и на свой ред стигнаха до две чудесни възможности не само да изравнят, но и да излязат напред в резултата. В 10-ата минута появилият се на мястото на Долапчиев Георги Амзин получи топката в наказателното поле на “драконите” и я насочи добре към долния ляв ъгъл на Станислав Антонов. Стражът обаче реагира чудесно и предотврати сигурно попадение във вратата си.

Седем по-късно Пол Отофе получи топката в центъра на терена, напредна и стреля силно, но отново Антонов бе на мястото си и се намеси отлично. В 42-ата минута обаче защитата на Витоша се пропука отдясно, където капитанът в тази среща Николай Христозов изпусна голмайстора Шопов, след което го събори в наказателното поле и Ивайло Стоянов не се поколеба да посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Мирослав Будинов, за когото не бе проблем да преодолее с лекота дебютанта Радев.

Второто полувреме започна вихрено, като гостите от Витоша пропуснаха две чудесни възможности да върнат един гол. При първата Стефан Христов не успя да нанесе хубав удар от границата на вратарското поле, а при втората Георги Амзин уцели напречната греда след силен изстрел с десния крак. Домакините отговориха с далечен удар на Будинов, който при малко повече точност можеше да сложи точка на спора. След близо час игра отново авторът на второто попадение в срещата можеше да се разпише, но ударът му с глава бе крайно неточен.

В 77-ата минута Бранимир Костадинов можеше да запише името си сред голмайсторите малко след като се появи в игра. Нападателят на “драконите” получи топката на скорост в наказателното поле, добре я овладя и стреля силно, но Николай Радев реагира добре и спаси. Нищо обаче не можеше да помогне на Витоша пет минути по-късно, когато Кристиян Кочилов фаулира в наказателното поле Будинов. Ивайло Стоянов не се поколеба да покаже отново бялата точка, а потърпевшият за втори път бе точен от 11-ия метър, с което оформи и крайния резултат в срещата.