Хебър елиминира Чавдар за Купата

Хебър елиминира Чавдар (Етрополе) и се класира за зоналния финал от турнира за купата на България по футбол. Както и преди седмица срещу ЦСКА 1948 хебърци стигнаха до 1:1 в редовното време, но после показаха по-точен мерник от бялата точка и продължават по пътя си към финала на Югозапада, в който след седмица ще срещнат победителя от другия поток Вихрен (Сандански).

В 35-та минута Величков проби левия фланг на отбраната на Хебър, влезе мощно в пеналта и провря топката в близкия ъгъл на очакващия напречно подаване страж на домакините Петър Дебърлиев. През втората част Стефан Лачов изравни от дузпа. При изпълненията на дузпи Хебър спечели с 5:4.