Славия препъна ЦСКА 1948 в борбата за седмото място - на живо след 0:2 в Бистрица

Мария Мицова загуби на финала на международен турнир в Гърция

Българката Мария Мицова загуби на финала на международния турнир по бадминтон в гръцкия град Левадия с награден фонд 8 хиляди долара. Поставената под номер 2 Мицова не успя да защити титлата си от миналия сезон след поражение от четвъртата в схемата Неслихан Игит (Турция) с 14:21, 21:17, 15:21 след час игра. Българката започна колебливо и след само три минути на полето тя допусна изоставане от 1:8 точки, което се оказа решаващо за изхода на първия гейм.

Втората част вървеше равностойно, но със серия от три поредни разигравания Мицова дръпна с 14:11. Игит успя да намали до 17:18, но с нова поредица от три точки българката стигна до изравняване на резултата. В решаващата трета част Мицова навакса пасив от 3:8 и дори обърна до 9:8. Равенството се поддържаше до 13:13, след което туркинята спечели седем от следващите девет разигравани, за да триумфира.