Нефтохимик и Ботев (Гълъбово) не се победиха в контрола

Без победител завърши контролата между Нефтохимик и Ботев (Гълъбово), която се игра днес в с. Межда (Ямбол). След равностоен двубой крайният резултат от срещата е 2:2. Всички футболисти от тима на "шейховете" записаха игрови минути с изключение на контузените Даниел Стоянов, Георги Бинев, Виктор Янев, Атанас Гичев и Емил Рачев.

Очакваше се Рачев да вземе участие в контролата, но по преценка на доктора на отбора опитният халф и този път остана извън групата. За първи път в мач на първия отбор се включи Димитър Железов, който се състезава за U19. Защитникът се представи на ниво и успя да впечатли старши треньора Николай Кръстев.

Първият гол в приятелската среща бе за Нефтохимик. След като Мартин Иванов бе спънат в наказателното поле, съдията мигновено отсъди дузпа в полза на бургаския тим. От бялата точка Цветан Филипов бе безпогрешен за 1:0. След няколко минути Ботев изравни след центриране от фаул и неубедителни действия на защитата в зелено. До почивката резултатът остана непроменен, макар че опасности не липсваха и пред двете врати.

През втората част тимът на Гълъбово поведе в резултата, след центриране от корнер и последвал удар с глава към вратата на Нефтохимик. За крайното 2:2 се разписа Живко Комелов. След паузата в първенството за "шейховете" предстоят две поредни гостувания - на Локомотив (София) и на Струмска слава (Радомир). Тимът на Тоди пък