Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Истанбул ББ изхвърли Брюж и бе на крачка да стори същото със Севиля

Истанбул ББ, който дойде от четвърта урна в групата на Лудогорец, изигра впечатляващи четири мача в предварителните кръгове на ШЛ през този сезон. Вицешампионът на Турция първо елиминира белгийския Брюж след 3:3 като гост и победа с 2:0 на реванша. След това се изправи срещу Севиля в плейофите. Първата среща в Истанбул завърши 2:1 в полза на испанците. На реванша Истанбул поведе, Севиля осъществи пълен обрат, но десет минути преди края на двубоя турците изравниха. Драмата бе пълна в 90-ата минута, когато капитанът Емре бе близо да вкара трети гол за своя отбор и с него турците щяха да елиминират испанския тим, но нацели десния страничен стълб.

Кратка визитка на Истанбул Башакшехир, който е съперник на Лудогорец Разград в груповата фаза на турнира Лига Европа:

основан: 1990 година като Истанбул ББ
клубни цветове: оранжево, синьо и бяло
клубен стадион: "Фатих Терим" с капацитет от 17 300 зрители
президент: Гьоксел Гюмюшдаг
старши треньор: Абдулах Авджъ
класиране през сезон 2016-2017: второ място в Суперлигата
значими успехи: вицешампион в Турция през сезон 2016-2017, финалист за купата на страната през 2011 и 2017 година
в европейските клубни турнири: 10 мача (1 победа, 4 равенства и 5 поражения)

В Истанбул Башакшехир играят футболисти от 12 националности. Между тях е бившият защитник на Лудогорец - Жуниор Кайсара (Бразилия). Правят впечатление имената на бившия турски национал Емре Белозоглу, на бившия френски национал Гаел Клиши, на бившия тогоански национал Емануел Адебайор, на бившия швейцарски национал Гьокхан Инлер, както и на бившия холандски национал Елжеро Елия. В състава на Истанбул е вратарят на турския национален отбор Волкан Бабачан. Негови съотборници са камерунският национал Орелен Чеджу, албанският национал Сокол Цикалеши, босненският национал Един Вишча, молдовският национал Александру Епуряну, мароканският национал Мануел да Коста, както и ганайският младежки национал Джоузеф Атама. Халфовете Керим Фрей и Махмут Такдемир имат съответно 5 и 2 мача с екипа на Турция.