Турчин спести 3 червени картона, но Лудогорец отново е в групите на Лига Европа (видео)

Лудогорец е в групите на Лига Европа! Това стана факт, след като българският шампион завърши 0:0 при гостуването на Судова в среща реванш от плейофния кръг на втория по сила европейски клубен турнир и след победата с 2:0 в първия мач елиминира литовците.

Домакините предложиха доста груб футбол и трябва да са благодарни на турския рефер Халис Юская, че не завършиха с 9 човека. След час игра съдията не показа нарисуван втори жълт картон на Керла за груб фаул срещу Мисиджан, а малко по-късно отново го пожали и за зверски ритник срещу Пластун. В 86-ата минута турчинът се смили и над Леймонас, който влезе отзад на Анисе и трябваше да бъде декориран в жълто за втори път, но това не се случи.

Иначе двубоят не предложи кой знае колко футболни достойнства. Судова, както и в първия мач, заложи на защитната игра и рядко стигаше до вратата на българския шампион. Лудогорец, който отново бе без наказания Марселиньо и това се отрази осезаемо на играта в атака, все пак можеше да спечели срещата, но Анисе нацели греда, а в заключителните минути на срещата на няколко пъти пропусна да развие добре своите контраатаки, с които да вземе победата.

За отбелязване е, че в този мач наставникът на разградчани Димитър Димитров реши да заложи на така наречената фалшива деветка, оставяйки Кешерю на пейката, а на неговото място започна Вандерсон. Това обаче не се оказа добър тактически ход.

Мачът започна с натиск на Лудогорец, който притисна домакините още с първия съдийски сигнал. В 7-ата минута орлите отправиха първия опасен шут, дело на Натанаел, но той профуча над напречната греда. Последва изстрел и на Лукас Саша, който Кардум спаси.

В 28-ата минута българският тим като по чудо не откри резултата. Отлична комбинация отдясно завърши с удар на Анисе в десния страничен стълб.

Само 120 секунди по-късно изстрел на Мисиджан бе избит пред голлинията от защитник на Судова.

До края на полувремето домакините изравниха играта, но така и не успяха да сътворят нещо по-опасно в предни позиции, където залагаха на центрирания от всяка точка на терена и хвърляния на тъчове в наказателното поле на разградчани, които обаче не доведоха до нищо опасно.

След почивката домакините се активизираха и в 52-ата минута можешха да открият резултата, когато слаб шут рикошира в крака на Лаукжемиус, но Броун реагира добре и улови. В 59-ата минута реферът спести нарисуван втори жълт картон на Керла, който извърши много груб фаул срещу Мисиджан пред собственото си наказателно поле, но се размина само със забележка.

В 80-ата минута Судова отново можеше да отбележи, когато след центриране от корнер се заформи здраво меле в малкото наказателно поле, но в крайна сметка Терзиев, а после и Пластун изчистиха. Само три минути по-късно Керла извърши поредно грубо нарушение, този път срещу Пластун, но турският рефер Халис Юская за втори път реши да не му показва втори жълт картон. В 86-ата минута и Леймонас можеше да потегли преждевременно към съблекалнята, тъй като ритна отзад Анисе, а вече веднъж бе декориран в жълто, но съдията за пореден път пожали играч на домакините.

До края на двубоя Судова започна да центрира от всички точки на терена и те водеха до напрежение, тъй като Броун на няколко пъти не посмя да излезе и да улови топката, но в крайна сметка всичко завърши добре за Лудогорец. От своя страна орлите имаха две-три отлични възможности да вкарат при своите контраатаки, но допуснаха грешки при завършващите си подавания и в крайна сметка се задоволиха с нулевото равенство, което бе достатъчно да ги класира в групите на Лига Европа.

СУДУВА - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

СУДУВА: 12. Кардум, 9. Лаукжемиус (67-Везевичиус), 10. Керла, 11. Шврължуга, 13. Кведукас (74-Леймонас), 14. Манзоро (60-Алтипармаковски), 15. Живанович, 16. Янушаускас, 17. Матулевчиус, 19. Славискас, 55. Янкаускас

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Броун, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 32. Пластун, 6. Натанаел, 8. Лукас Саша (91-Кампаняро), 12. Анисе, 18. Дяков, 88. Вандерсон (88-Кешерю), 92. Лукоки (79-Жоао Пауло), 93. Мисиджан