Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Трета поредна победа за Ростов, Динамо пак зацикли (видео)

Отборът на Ростов затвърди силната си форма с трета поредна победа в първенството. Съставът на Леонид Кучук надви с минималното 1:0 завърналия се в елита Динамо (Москва) и вече е на 3-о място в класирането с 10 точки. Любопитно е, че и трите победи бяха постигнати с този резултат, който беше любим на Ростов и през миналия сезон.

Динамо не можа да се възползва от инерцията след успеха с 3:0 над Амкар и регистрира трета загуба, като се намира малко над чертата на изпадащите.
Като цяло мачът беше равностоен, но в средата на първата част Самба Соу повали в наказателното поле Хорен Байрамян, а ветеранът Тимофей Калачов реализира отсъдената дузпа.

След почивката Динамо владееше инициативата и можеше да изравни в самия край на двубоя, но Сергей Песяков изби удар на Кирил Панченко, а Вандерсон не успя да стигне навреме до топката за добавка.