Скука в Русе, Дунав и Етър не си вкараха гол (видео)

Отборите на Дунав и Етър (Велико Търново) изиграха изключително скучен мач на “Градския стадион” в Русе и логично сблъсъкът завърши при резултат 0:0. Двата отбора демонстрираха слаба и безидейна игра, като футболистите на Станислав Генчев определено изглеждаха по-доволни от този резултат.

Новакът в елита продължава да чака първата си победа в Първа лига. До този момент “виолетовите” имат само две спечелени точки от старта на шампионата, докато Дунав вече има пет пункта.

Първото добро положение в срещата дойде след само 120 секунди игра, когато Христофор Хубчев центрира в наказателното поле, където бе Бирсент Карагерен, който с глава отправи първия изстрел, но опитът му бе твърде слаб, за да затрудни Христо Иванов. В 14-ата минута Диян Димов се опита да се разпише от пряк свободен удар, но стражът на гостите бе на правилното място и с лекота улови кълбото.

В 21-ата минута “болярите” направиха чудесна атака, завършила с удар на Иван Стоянов, който обаче бе блокиран от бранител на домакините. След тази ситуация нещата на терена утихнаха и логично първата част завърши при резултат 0:0.

През първите минути на второто полувреме на терена отново бе изключително скучно. Все пак в 53-ата минута Бранимир Костадинов пробва да се разпише във вратата на Етър, но опитът му не намери целта. В 73-ата минута играчите на Веселин Великов бяха близо до първия гол в сблъсъка. Бирсент Карагерен засече центриране, но опитният страж на “виолетовите” се намеси отлично, избивайки кълбото в ъглов удар.

В 81-ата минута Иван Стоянов пробва изненадващ изстрел от дистанция, но шутът мина много далеч от вратата. В 85-ата минута резервата Бадара от състава на Етър за малко не си вкара автогол. Той с глава прати топката към собствената си врата, но Иванов за пореден път днес се намеси и запази мрежата си суха.

В последните секунди Красимир Станоев можеше да се разпише от пряк свободен удар, но шутът му срещна стената. Това бе и последната интересна ситуация от стадиона в Русе.

В следващия кръг “драконите” гостуват на Левски, а футболистите на Станислав Генчев са домакини на Пирин (Благоевград).

ДУНАВ - ЕТЪР 0:0

Стартови състави:

Дунав (4-2-3-1): 86. Станислав Антонов, 6. Христо Попадийн, 22. Михаил Милчев, 4. Петър Патев, 23. Христофор Хубчев, 11. Диян Димов, 31. Красимир Станоев, 77. Бранимир Костадинов, 20. Димитър Георгиев, 7. Бирсент Карагерен, 9. Мирослав Будинов
Ст. треньор: Веселин Великов

Етър (4-2-3-1): 1. Христо Иванов, 25. Сашо Александров, 21. Венцислав Василев, 20. Яни Пехливанов, 14. Веселин Минев, 88. Йордан Апостолов, 17. Чавдар Ивайлов, 73. Иван Стоянов, 30. Димо Атанасов, 8. Румен Руменов 9. Иван Петков
Ст. треньор: Станислав Генчев