Ботев (Враца) разпиля Нафтата

Отборът на Ботев (Враца) разби с 4:0 Нефтохимик в мач от третия кръг на Втора лига. На стадион "Христо Ботев" играчите на Сашо Ангелов не оставиха шансове на бургазлии. Още в 20-ата минута Спас Георгиев бе дал комфортна преднина на врачани с две попадения. Таранът бе точен в 16-ата и 20-ата минута, след като се възползва от подавания на Борисов. Преди попаденията домакините изпуснаха още положения, а в края на първата част пропуснаха да вкарат и трети гол.

Все пак такъв падна в 69-ата минута, а негов автор стана Борислав Борисов. Той се откъсна от защитата на "шейховете", след което прати топката в мрежата на Християн Славов. Чак след това играчите на Нефтохимик започнаха да поглеждат към вратата на Ботев. Виктор Янев удари гредата, а при добавката Георги Жеков от няколко метра стреля в аут на празна врата. Тодор Чаворски отново пропусна, но в 84-ата минута попадна в прегръдките на своите съотборници. Юношата на Левски бе точен от фаул. Три минути преди края Нефтохимик изпусна дузпа. Вратарят на Ботев Христо Митов парира удар от бялата точка на Кирил Личев.

Успехът изведе врачани на второ място в класирането с шест точки, докато гостите останаха с три точки.

БОТЕВ (ВРАЦА) - НЕФТОХИМИК 4:0
1:0 Спас Георгиев (16)
2:0 Спас Георгиев (20)
3:0 Борислав Борисов (68)
4:0 Тодор Чаворски (84)