Черно море не даде шанс на Септември и гледа към Европа, "моряк" бележи със странична ножица (видео+галерия)

Черно море надигра с 2:1 Септември в елиминационна среща-реванш за седмото място в Първа лига и чака следващия си съперник в битката за Европа. Преди няколко дни моряците спечелиха със същия резултат на "Тича" и след 4:2 от двата двубоя заслужено продължават напред.

В днешната среща, която се игра на националния стадион "Васил Левски, футболистите на Илиан Илиев вкараха два гола чрез Мехди Фенуш към края на първата част, а в заключителните минути на мача Мартин Тошев оформи крайното 2:1 за варненци.

Септември - Черно море@@@

Гостите започнаха по-силно срещата и в 10-ата минута пропуснаха на няколко пъти да открият резултата. Първо Ноднага центрира отляво към Зехиров, който стреля от 5-6 метра с глава, но Галев някак изби. Секунди по-късно варненци създадоха нови две възможности. Зехиров центрира остро отдясно, а в опита си да избие топката стражът на Септември я изпрати в напречната греда. Последва добавка на Димов от 7-8 метра, но футболистът на моряците не успя да уцели празната врата.

След половин час игра Мехди Фенуш създаде суматоха в наказателното поле на домакините след самостоятелен пробив, но в крайна сметка топката му бе избита.

В 33-ата минута и футболистите на Митов погледнаха по-смело към противниковата врата. Галчев намери Мартин Тошев на дясното крило, нападателят влезе навътре и шутира от границата на наказателното поле, но Макенджиев спаси.

Това обаче бе епизодична атака и натискът на Черно море продължи. Така се стигна до 39-ата минута, в която моряците логично, предвид показаното на терена до този момент, откриха резултата. Зехиров направи отлично двойно подаване с Ндонгала отдясно в наказателното поле на домакините и центрира към Мехди Фенуш, който след страхотен шут със странична ножица не остави шанс на Галев - 1:0 за Черно море.

Само четири минути по-късно варненци нанесоха втори удар. Много активният Ндонгала проби отляво, след което центрира към Ради Василев. Нападателят отклони технично с едно докосване към Фенуш и авторът на първото попадение се разписа за втори път - 2:0 за Черно море.

В заключителните секунди на полувремето футболистите на Илиан Илиев можеха съвсем да убият интригата, но опасен изстрел с глава на Даниел Димов попадна в ръцете на Галев.

След почивката Септември опита да върне бързо поне едно попадение, но първата по-сериозна възможност се откри чак в 60-ата минута. Тогава Гади стреля с глава, но в аут.

В 73-ата минута Черно море като по чудо не вкара трети гол. Зехиров изведе Фенуш очи в очи с Галев, но нападателят стреля в тялото на вратаря, пропускайки да оформи своя хеттрик.

Пет минути преди края на двубоя Септември все пак стигна до почетен гол. Резервата Иван Тилев изведе Мартин Тошев сам срещу вратаря и голмайсторът на домакините майсторски прати топката в мрежата на Макенджиев за крайното 2:1 за Черно море.

Това бе последен шампионатен двубой за Септември през този сезон, а моряците продължават битката си за последното място, даващо право на участие в Лига Европа. Следващият съперник все още не ясен, тъй като зависи от развоя на срещата-реванш между Славия и Локо Пд.

Ако краен победител са белите, мач за 7-то място няма да има и моряците отиват на бараж в един двубой срещу третия в първата шестица. Но ако смърфовете спечелят, то тогава варненци ще се изправят в два мача на разменено гостуване срещу пловдивчани.