Гергана Топалова с шеста поредна победа

Гергана Топалова записа шеста победа при жените. На втория пореден турнир в Кайро, на който тя участва, 18-годишната българка преодоля първия кръг след успех с 6:1, 6:1 над Мария Патрашку от Канада. Следващата й съперничка е Хаине Огата от Япония.

Пловдивчанката, която е поставена под номер 7, приключи мача след само 51 минути игра. При 2:1 в първия сет Топалова направи серия от осем поредни спечелени гейма, като не остави съмнения в превъзходството си.

Миналата седмица Гергана спечели титлите на сингъл и на двойки на първия турнир в Кайро, който е с награден фонд 15 000 долара.

Вчера за втория кръг се класира и друга българка - Петя Аршинкова. Във втория кръг поставената под номер 6 Аршинкова ще играе срещу представителката на домакините Нермен Шавки. Двете българки ще участват и в турнира на двойки. Аршинкова и Топалова са поставени под номер 3 при дуетите.