Атанас Илиев измъкна Монтана срещу Созопол

Oтборът на Монтана победи с 2:1 Созопол в среща от 27-ия кръг на Втора професионална лига. Първото попадение в двубоя заби Атанас Илиев в 31-ата минута. Малко преди края на първата част Жил Лоусън бе изпуснат от защитата на домакините и изравни с удар покрай вратаря. В герой се превърна Атанас Илиев, който вкара победното попадение в 57-ата минута.

Гостите доиграха последните десет минути с 10 души, след като Джейхан Зайденов получи втори жълт картон.

Това беше 15-и успех на монтанци, които с актив от 50 точки останаха на четвърто място. Лидерът Царско село има 57 точки. Созопол пък с актив от 18 точки остана на 15-то място, като догодина ще играе в Трета лига.