Евертън постави бъдещето на Хъдърсфийлд под въпрос

Хъдърсфийлд се доближи до опасната зона, след като допусна загуба с 0:2 в домакинството си на Евертън. Ченк Тосун откри резултата в края на първото полувреме, а Идриса Гай удвои аванса на гостите в 77-ата минута.

Отборът на Дейвид Вагнер се опитваше да атакува, но не създаваше голови положения. Гостите също не създадоха много ситуации пред вратата на съперника, но се възползваха от малкото възможности и си тръгнаха с трите точки.

Двубоят нямаше особено значение за Евертън, който е на осма позиция, но може да се окаже много важен за домакините. Причината е, че Хъдърсфийлд заема 16-о място с актив от 35 точки, като има преднина от 3 точки пред 18-ия Саутхамптън. Програмата на отбора в последните кръга обаче е ужасяваща. “Териерите” гостуват на Манчестър Сити и Челси и приемат Арсенал.

ХЪДЪРСФИЙЛД - ЕВЕРТЪН 0:2
0:1 - Тосун (39)
0:2 - Гай (77)