Надал за малко да загуби сет на клей

Испанецът Рафаел Надал се класира за полуфиналите на турнира на червени кортове в Барселона с награден фонд 2,51 милиона долара. Водачът в схемата победи квалификантка Мартин Клижан (Словакия) с 6:0, 7:5 за 1:45 часа.

Надал бе близо до това да загуби сет на клей за първи път този сезон, но спаси три сетбола. Миналата седмица той спечели Мастърса в Монте Карло без загубен сет, а миналия сезон направи това на "Ролан Гарос". Миналата година Краля на клея загуби общо четири сета по време на сезона на клей, като два от тях бяха при единствената му загуба - от Доминик Тийм на четвъртфиналите в Рим

Десеткратният шампион в каталунската столица не даде нито сет на съперника си в първия сет. Във втората част Клижан направи пробив още в началото и имаше преднина до 5:4. Той сервираше за сета и имаше три сетбола, но загуби подаването си. След това Надал спечели следващите два гейма и с това и мача.

Той се стреми към 11-и трофей в Барселона, 55-и на червено и общо 77-и в кариерата си, с който да се изравни с друга легенда Джон Макенроу (САЩ). В спор за място на финала Надал ще играе утре срещу победителя от двубоя между номер 4 Давид Гофен (Белгия) и номер 8 Роберто Баутиста Агут (Испания).