Болоня си отдъхна с успех над Верона

Отборът на Болоня постигна победа с 2:0 над гостуващия Верона в мач от 32-ия кръг на Серия А, игран на “Ренато Дал’Ара”. Головете за победителите отбелязаха Симоне Верди (31’) и Адам Наджи (94’).

Така Болоня прекъсна поредицата си от 5 мача без победа и се изкачи на 11-ото място с 38 точки, на 11 от зоната на изпадащите, където се намира 19-ият Верона с 25 пункта, на три от спасителното 17-о място.

Домакините започнаха мача с по-голямо желание за гол, но ударите им не намираха целта. Така се стигна до 31-ата минута, когато Симоне Верди откри резултата в тяхна полза със страхотно изпълнение на пряк свободен удар. До края на полувремето Болоня можеше да увеличи преднината си, но първо Родриго Паласио уцели гредата, а малко след това вратарят на Верона спаси далечен удар на Ерик Пулгар.

През втората част Верона беше малко по-активният отбор, но въпреки това домакините бяха тези, които вкараха гол. Това се случи буквално в последните секунди, когато Наджи оформи крайния резултат с мощен удар.