Метц не се предава

Отборът на Метц постигна изненадваща победа с 2:1 като гост на борещия се за Европа Рен. Тимът от Източна Франция стигна до успеха с две попадения на Нолан Ру в рамките а пет минути - между 52-ата и 57-ата. Преди това Бенжамен Бориго бе открил за бретанците. С победата си днес Метц вече е на шест точки от спасението и ще се бори със "зъби и нокти" до последния възможен момент. Рен от своя страна пропусна отлична възможност да дръпне на Ница и Монпелие в борбата за петото място, което дава право на участие в Лига Европа догодина и остава с 47 точки - толкова колкото имат и “орлетата”.

Сент Етиен ще се опита да направи късен спринт за билети за Европа, след като се наложи с 1:0 като гост на Страсбург. Единственото попадение бе дело на Матийо Дебюиш в 82-ата минута. С успеха си днес “зелените” се изкачиха на осмо място в класирането с 46 точки. Страсбург пък е с 34 на 16-а позиция и се нуждае поне от две победи до края, за да е сигурен за мястото си е в елита.

Нант и Дижон завършиха наравно 1:1. Прежюс Накулма откри за “канарчетата”, но кореецът Чанг-Хоон Квон изравни в средата на втората част. Нант е на девето място с 45 точки, докато Дижон е 11-и с 42. Мачът Каен - Тулуза пък бе отложен заради тежките атмосферни условия в Нормандия.