"Моряците" на Илиан Илиев не се затрудниха срещу Витоша (видео)

Отборът на Черно море постигна лесен успех с 2:0 над Витоша (Бистрица) в сблъсък от група “А” на втората осмица в Първа професионална лига. В герой за “моряците” се превърна Радослав Василев, който заби и двете попадения в мрежата на Николай Георгиев.

Наставникът на домакините Илиан Илиев бе заложил на Благой Макенджиев на вратата, а пред него действаха Станчев, Хасани, Димов и Кононго. В центъра на терена бяха разположени Витанов, Илиев и Божилов. Тримата в атака бяха Дани Кики, Николай Минков и Ради Василев.

Треньорът на "тигрите" се бе спрял на схема с трима в защита. На вратата отново бе младият Николай Георгиев, пред него бяха Ангелов, Мутафчийски и Гочев. По фланговете действаха Гьонов, който днес бе с капитанската лента и Петко Цанков. В средата на терена бяха Старокин, Котев и Лазаров. Атаката се водеше от Долапчиев и Христов.

Първата интересна ситуация дойде в 3-ата минута, когато домакините разиграха добре. Радослав Василев задържа, след което върна към Дани Кики, който центрира в наказателното поле, но под топката остана Николай Минков.

В 9-ата минута Григор Долапчиев пробва да се разпише от пряк свободен удар, но опитът му мина на сантиметри от целта. Четири минути по-късно Минков се пребори за кълбото в наказателното поле на гостите, след което отправи мощен удар, но Георгиев се справи със ситуацията.

Играчите на Илиан Илиев стигнаха първи до попадение в срещата. Легендата на "моряците" Георги Илиев стреля от фаул, стражът на гостите изби, но при добавката Радослав Василев не сбърка и направи резултата 1:0.

В 32-ата минута Илиев центрира фантастично в наказателното поле, където над всички бе Василев, който с рамо прати коженото кълбо във вратата на Витоша. Таранът заби своя шести гол с екипа на Черно море.

В 41-ата минута Старокин изведе на добра позиция Долапчиев, юношата на ЦСКА овладя топката, но не успя да нанесе хубав завършващ удар.

През втората част темпото спадна драстично. Първата ситуация дойде чак в 65-ата минута, когато Георги Божилов можеше да засече топката, но атакуващият халф пропусна добра възможност. В 83-ата минута Петко Цанков имаше шанс да върне интригата в мача, но шутът му не намери очертанията на вратата.

До края на срещата нито “моряците”, нито “тигрите” не успяха да създадат голово положение и логично битката завърши при резултат 2:0.

В следващия кръг Черно море гостува на Пирин (Благоевград), а Витоша приема Славия.

ЧЕРНО МОРЕ - ВИТОША 2:0