Имаше ли дузпа на "Бернабеу" според родните коментатори - мненията са доста любопитни

Дузпата в добавеното време на трилъра от Шампионската лига между Реал Мадрид и Ювентус "подпали" социалната мрежа "Фейсбук" и продължава да се дискутира навсякъде. Sportal.bg потърси мнението на някои популярни родни коментатори относно казуса: имаше ли нарушение на Меди Бенатия в наказателното поле на Старата госпожа или не?

Алекси Сокачев (бивш дългогодишен коментатор на bTV): За мен е дузпа, но аз така или иначе не разбирам от футбол. Грешката на Ювентус е, че спряха при 3:0. Трябваше да играят за четвърти гол. Резултатът от предната вечер - 3:0 за Рома срещу Барселона, показа, че футболът все още може да бъде прекрасен.

Асен Спиридонов (Eurosport): Парадоксален случай! Няма явен момент, в който да се посочи нарушение, но накрая се получава дузпа. Инерцията повали играча на Реал Мадрид. Аз лично не бих свирил такава дузпа, против такива дузпи съм, но не може да се каже, че няма дузпа. Васкес не пада от самосебе си. Иначе нищо не се случва с ръцете, с крака не го докосва, има движение към него, не е умишлен контактът. Получи се инерционен контакт. Странен е случаят.

Атанас Караиванов (бивш дългогодишен коментатор на БНТ): За мен това не е дузпа. Такива ситуации има непрекъснато в наказателното поле, футболът е контактен спорт. Ювентус направи голям мач, изравни общия резултат от 0:3 и това прави ситуацията още по-болезнена за италианските фенове. Но, пак казвам, за мен това не е дузпа. Хареса ми това, което каза Буфон след мача - че за него това е 1/10 дузпа. Аз съм на същото мнение.

Борис Касабов (Eurosport): Още в реално време се видя, че това е дузпа. Бенатия прави бутане в гръб, което е непозволено, разбира се. Това ми е мнението и седя зад думите си. Ясно е, че такъв епизод в 93-ата минута за мнозина е спорен, но имаше ръка в рамото на Васкес, не беше игра с рамо. Дузпа е.

Георги Попвасилев (bTV): Спорна дузпа, но може да се свири. В мачовете на Реал Мадрид се получават спорни неща - помним преди година срещу Байерн как Каземиро три пъти беше за втори жълт картон, а Роналдо вкара гол от засада. Сега срещу Ювентус ситуацията е спорна - все пак всичко това се случи в 93-ата минута.

Ивайло Ангелов (БНТ): Има основание да се отсъди дузпа. Нападателят на Реал играе първи с топката. Има леко натискане отзад, нападателят малко, да речем, преиграва, но има натискане. Има обаче едно голямо "но". Реферът не отсъди в духа на мача - беше голям мач, високо ниво, 93-ата минута. Да, дузпа има, но не трябваше да се дава. Звучи като йезуитско твърдение, но в такъв мач дузпа се дава, ако се вижда от самолет. Затова казвам, че решението не бе в духа на мача, съдията не прояви гъвкавост в преценката на ситуацията. Покойният Стефан Орманджиев, който ми беше идол в съдийството, казваше, че на финал на световно или европейско първенство, за да дадеш дузпа в 90-ата минута, тя трябва да е очевадна.

Илия Атанасов (Диема): Според мен решението на Майкъл Оливър е правилно. Не видях игра с топката на Бенатия, а от гледните точки на повторенията изглежда, че той блъска състезателя на Реал Мадрид в гръб. Следователно нарушение и дузпа. Тъжен финал на един прекрасен мач за Ювентус.

Никола Ибришимов (Eurosport): Трудно е да се прецени - и има, и няма дузпа. Ядосах се много, хем бях за Реал, защото Юве заслужаваше повече от този мач. Оливър е много добър съдия, той беше на точното място. Бенатия не играе с топката! Забелязах това едва на сутринта. Съдията даде дузпата, защото той не играе с топката. Специално този рефер нямаше да свири, ако Бенатия бе играл с топката. Само за побутване нямаше да я даде. По време на целия мач имаше много симулации. Затова смятам, че решението му е правилно, защото, както вече казах, Бенатия не играе с топката.

Никола Кацаров (Sportal.bg/bTV): Има докосване с левия крак. Бенатия си изпусна човека и му връхлетя със скорост. Според мен Васкес не играе за дузпа, та той е на метър-два от вратата и може да стреля и да се превърне в герой на мача! Дузпата не е безспорна, не е 100%, но се вижда, че Бенатия удря тялото на нападателя с крака си преди топката. По новите правила това е нарушение. Другите анализатори говорят за бутане, но аз забелязвам преди всичко крака! Играе с топката, но го гази. Не виждам как някой може да каже категорично, че това не е дузпа.

Петър Василев (БНТ): Това беше убийство в Шампионската лига! Това е мнението ми, кратко и ясно - главният съдия уби сезона в Шампионската лига.

Петър Иванов (БНТ): Не е най-кристалната, но по-скоро това е дузпа според мен и съм склонен да се съглася със съдията. Истината е, че защитникът се панира зверски и реакцията му беше неадекватна, а Васкес само това и чакаше.