Албано-косовски обрат зарадва Пирин, а Кабаков даде дузпа за игра с глава (снимки+видео)

Отборът на Пирин (Благоевград) постигна обрат до 3:1 при визитата си на Витоша (Бистрица) в мач от втория кръг на Група “А” на втората осмица. “Орлетата” губеха с 0:1 до самия край на първата част, но в крайна сметка стигнаха до важни три точки. Стефан Христов откри резултата за “тигрите”, но с два гола на косоваря Флорент Боджадж Пирин стигна до аванс. В края на мача пък албанецът Анти Рениа довърши домакините с трето попадение.

За съжаление двубоят бе белязан от сериозна съдийска грешка. Реферът Георги Кабаков отсъди дузпа в полза на Витоша, след като реши, че Преслав Йорданов игра с ръка в наказателното поле. Повторенията обаче ясно показаха, че топката се удря в главата на нападателя, а арбитърът не успя да види добре ситуацията, въпреки че бе на добра позиция.

Витоша (Бистрица) - Пирин (Благоевград)@@@

Домакините днес не можеха да използват наказаните Цанков и Пеев. В тяхно отсъствие треньорът Костадин Ангелов заложи на Георгиев на вратата и Христозов, Мутафчийски и Ангелов в защита. Гьонов и Гочев действаха на халф-бековете, а в средата на терена - Старокин и Котев. Садула бе в ролята на плеймейкър, а в предни позиции играха Христов и Долапчиев.

Пирин имаше доста проблеми преди днешната среща. Благов и Башлиев бяха контузени, а Сандев и Попев са наказани. Милен Радуканов започна срещата с Георгиев под рамката и Чапов, Митев, Ничев и Цолев пред него. Хендерсън бе дефанзивен полузащитник, а пред него действаха Траянов и Боджадж. Рения и Кирилов пък на двете крила, а Йорданов водеше атаката.

В първите минути на срещата двата тима действаха предимно в средата на терена и трудно стигаха до наказателното поле на съперника. Единствено удар на Радослав Кирилов, който премина покрай вратата, напомни за някаква опасност. Първият точен шут дойде в 23-ата минута, когато Кирилов бе оставен непокрит на границата на наказателното поле, но ударът му бе слаб и не затрудни Георгиев.

Три минути по-късно домакините откриха резултата с първото си опасно положение. Една рикоширала топка достигна до Григор Долапчиев в наказателното поле, който залъга защитник и подаде към Стефан Христов, за да засече кълбото в мрежата от вратарското поле.

Буквално в последната секунда на първата част обаче Пирин изравни. След едно центриране от корнер Флорент Боджадж се пребори със защитник и засече мощно с глава топката във вратата на Георгиев.

В началото на втората част двата тима стояха равностойно на терена и се бореха за всяка педя терен. В 56-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като Костадин Ничев и Григор Долапчиев влязоха в спор за топката в наказателното поле на Пирин и нападателят падна. Повторенията показаха обаче, че нарушение няма.

Три минути по-късно все пак домакините получиха право да изпълнят удар от бялата точка. Съдията Георги Кабаков отсъди дузпа в полза на Витоша. Реферът обаче допусна груба грешка, тъй като повторенията показаха, че Преслав Йорданов не е играл с ръка, както прецени арбитърът, а с глава. Зад топката застана Долапчиев, който обаче нацели горната греда. Скоро Витоша пропусна още една чиста ситуация за гол, след като Орлин Старокин бе останал сам срещу вратаря, но кълбото мина встрани.

В 70-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат. Хендерсън изведе Йорданов в наказателното поле, който от своя страна намери Боджадж успоредно на голлинията и след шпагата му топката бе за втори път в мрежата на Витоша.

Попадението обезвери домакините и Пирин показа, че е по-опитният тим, като взе инициативата. Така дойде 84-ата минута, когато "орлетата" стигнаха до трето попадение. След едно изпълнение от фаул последва разбъркване в наказателното поле, където Рениа се оказа най-съобразителен и вкара за крайното 3:1 в полза на тима му.

Витоша (Бистрица) - Пирин (Благоевград)

В класирането Пирин се изкачи до трето място в групата и вече е само на една точка от второто място, което би означавало оставане в елита и през следващия сезон. “Орлетата” са с 29 точки, докато Черно море е с 30. “Моряците” обаче са с мач по-малко, тъй като по-късно гостуват в София на Славия. “Белите” пък са с 33 и също не могат да бъдат напълно спокойни за мястото си в Първа лига. Витоша от своя страна продължава да е твърдо на дъното с едва девет точки и вече се готви за плейофите за спасение.

Снимки: Емона Цончева, Sportal.bg