Максим Цветков с първа победа в кариерата си, Фуркад завоюва малката световна купа

Руският биатлонист Максим Цветков спечели масовия старт на 15 километра от Световната купа по биатлон през родна публика в Тюмен, последно състезание за сезона при мъжете. 26-годишният Цветков измина трасето за 37:37.3 минути и повали всичките 20 мишени. За него това е първа победа в кариерата. Втори завърши Ерленд Бьонтегаард (Норвегия), който също стреля без грешка, но остана на 2.7 секунди след руснака. Норвежецът Йоханес Тингес Бьо финишира на трета позиция с две пропуснати мишени и изоставане от 16.6 секунди.

Петкратният олимпийски шампион Мартен Фуркад (Франция), който предсрочно завоюва за рекорден седми пореден път Световната купа по биатлон, остана едва19-и с четири пропуснати мишени и изоставане от 1:11.2 минути. Така Фуркад прекрати серията си от 20 поредни подиума през този сезон в 21 състезания, в които е участвал. Той пропусна само един старт поради заболяване. 29-годишният французин спечели всичките пет световни купи през сезона, след като днес узакони и трофея си в масовия старт. Така той повтори постижението си от 2013, 2016 и 2017 година и има общо 24 трофея от Световната купа в кариерата. Фуркад раздели единствено малката световна купа в индивидуалната дисциплина с Йоханес Тингес Бьо.

В крайното класиране за Световната купа Фуркад завършва с 1116 точки. Втори е Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) със 1027 точки, а трети - Антон Шипулин (Русия) с 697 точки. Красимир Анев се нареди 34-и в класирането за СК със 174 точки, Владимир Илиев зае 59-о място с 46 точки, а Антон Синапов е 92-и със 7 точки. В класирането за малката световна купа в масовия старт Фуркас събра 250 точки, а втори е Йоханес Тингес Бьо с 222 точки. Състезанието премина без българско участие. Масовият старт за жени е по-късно днес.