Марица на победа от четвърта поредна титла (видео)

Волейболистките на Марица (Пловдив) победиха у дома Левски с 3:0 (25:23, 25:18, 25:23) в мач №1 от финалния плейоф за титлата в женската НВЛ.

Така пловдивчанки са на победа от четвърта поредна шампионска титла. Втората среща от плейофната серия е в неделя (25 март) от 18,30 часа в София, а евентуален трети решителен мач ще се играе на 28 март (сряда) в Пловдив.

"Сините" започнаха по-добре в първия гейм на мача и в един момент дори поведоха със 7 точки. Марица, обаче, постепенно намалиха пасива си и изравниха при 15:15. Последва оспорвана игра, но пловдивчанки ликуваха в края на гейма след 25:23. Във втората част "жълто-сините" бяха доста по-стабилни и не изпуснаха водачеството, за да затворят гейма при 25:18. Отново Левски тръгна по-добре в третия тейм, последва равенство при 9:9, но постепенно Марица взе преднина от 2-3 точки. Това се оказа достатъчно за успеха с 25:23 и съответно с 3:0 за Марица.

МАРИЦА - ЛЕВСКИ 3:0 (25:23, 25:18, 25:23)
МАРИЦА: Лора Китипова, Виктория Григорова, Симона Димитрова, Нася Димитрова, Десислава Николова, Радосвета Тенева - Ивелина Монова-либеро
Старши-треньор: ИВАН ПЕТКОВ
ЛЕВСКИ: Кристина Гунчева, Моника Кръстева, Анелия Джондрова, Деница Димитрова, Мирослава Паскова, Вангелия Рачковска - Кристиана Петрова-либеро
Старши-треньор: ЛЮБКА ДЕБЪРЛИЕВА.