Много куриозен автогол продължи кризата на Удинезе

Отборът на Сасуоло постигна много важна победа в битката за спасение. "Зелено-черните" надвиха с 2:1 Удинезе като гост в мач от 29-ия кръг на Серия "А". Бранителят Али Аднан Казим си отбеляза изключително куриозен автогол в 42-ата минута. Иракчанинът се опита да изчисти топката с глава след центриране от корнер, но като се наведе, топката се отбри в главата му, след което в лявото коляно, а накрая с дясната ръка и влезе в далечния ъгъл на Албано Бицари.

Минута преди края на първата част Секо Фофана с много красив гол възстанови равенството. Попадението беше зачетено с помощта на ВАР, тъй като гостите имаха претенции за нарушение при атака на домакините.

През втората част Матео Политано на два пъти пропусна да даде нова преднина на гостите от Сасуоло, които все пак стигнаха до трите точки с гол на Стефано Сенси в 74-ата минута.

Така играчите на Масимо Одо записаха пета поредна загуба в калчото. "Фриуланите" останаха на 11-о място с 33 точки, докато Сасуоло има вече 27 точки и заема 14-то място.