Дузпа в 93-ата минута спаси Лудогорец от голям провал срещу децата на Септември (видео)

След гол от дузпа на Клаудиу Кешерю в 93-ата минута Лудогорец победи Септември с 1:0 в мач от 23-ия кръг на Първа лига и увеличи преднината на върха пред втория ЦСКА-София на шест точки.

Отсъждането на главния рефер Волен Чинков ядоса гостите, които след последния съдийски сигнал му потърсиха сметка. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Иван Стоянов срещу Марселиньо. Тогава топката бе центрирана към бразилеца, защитникът на гостите, който се намираше зад Марселиньо, скочи и игра с глава, но и тушира своя опонент. Това се стори достатъчно за Волен Чинков да отсъди 11-метров наказателен удар.

Иначе Лудогорец направи куп пропуски в този мач, но и играта на звездите Марселиньо и Вандерсон със сигурност не бе на нужното ниво, което се отрази на представянето на целия отбор. Особено предвид факта, че Септември игра с много млади момчета от своята школа.

В 87-ата минута пък гостите останаха с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон за Борис Галчев, който първо видя жълтия цвят за разкарване на топката, а после - за опасно влизане при безобидна ситуация в центъра на терена.

Двубоят започна с химна на България по случай националния ни празник.

Лудогорец наложи натиск още с началния съдийски сигнал и в 10-ата минута бе билзо да открие резултата. Тогава Марселиньо намери Шверчок в наказателното поле, полякът финтира Елтон и стреля опасно, но след рикошет в крака на Добрев топката излезе в корнер.

В 21-ата минута Шверчок изведе великолепно Вандерсон очи в очи с Галев, но стражът на гостите майсторски спаси. Секунди по-късно добра атака отдясно завърши с пас на Лукоки към Шверчок, който шутира от 7-8 метра, но бранител на Септември изчисти пред голлинията.

В 23-ата минута отново Галев бе герой за своя отбор, когато Натанаел пусна към Шверчок, полякът върна за Вандерсон, бразилецът стреля от 10 метра, но стражът на гостите изби със сетни сили.

Натискът на Лудогорец продължи и в 24-ата минута разградчани направиха нов пропуск, когато Шверчок не вкара на празна врата след центриране отдясно.

В 31-ата минута Марселиньо изведе великолепно Лукоки зад гърба на гостуващите бранители, но нападателят не уцели вратата останал сам срещу вратаря. До края на полувремето Септември се справи в отбрана и не допусна повече опасности.

В 46-ата минута обаче Лудогорец пропиля ново положение. След бърза контраатака Марселиньо намери Лукоки, който върна към плеймейкъра на орлите, последва негов шут от десетина метра, но в тялото на Елтон. В 58-ата минута Панов изведе Лукоки сам срещу вратаря, но нападателят не си пое добре топката и тя попадна в ръцете на Галев. В следващите минути последваха още два опасни шута на Кампаняро и Кешерю, но първият се озова в ръцете на Галев, а вторият - над вратата.

В 83-ата минута домакините направиха пореден фрапантен пропуск. Натанаел стреля, Галев изби, а при добавката Кешерю не уцели вратата от пет метра. В тази ситуация обаче румънецът бе в засада и при попадение щеше да има основателни претенции от страна на Септември.

Три минути преди края на редовното време столичани останаха с 10 човека след изгонването на Галчев. Въпреки това секунди преди Лудогорец да вкара победното попадение, резервата Крис Гади преодоля Форстър и излезе сам срещу вратаря, макар и по диагонал. Последва шут в аут.

Така се стигна до заключителните секунди на даденото от рефера 3-минутно продължение, когато Лудогорец получи право да изпълни дузпа, която резервата Кешерю превърна в гол за крайното и доста измъчено 1:0 в полза на орлите.

ЛУДОГОРЕЦ - СЕПТЕМВРИ 1:0