Драма в полуфиналите на 60 метра при жените

В истинска драма се превърнаха полуфиналите на 60 метра при жените на Световното първенство по лека атлетика в зала в Бирмингам. За финала трябваше да се класират първите две от всяка серия плюс двете най-добри “губещи” времена, но във втората от трите полуфинални серии две атлетки завършиха на втората позиция с абсолютно равни времена и при хилядните, заради което се наложи смяна на регламента, тъй като домакините нямаха девет коридора. Мари-Жозе Та Лу (Кот д'Ивоар ) спечели втората серия със 7.08 сек, а Мишел-Лий Ахий (Тринидад и Тобаго) и Ремона Бърчел (Ямайка) разделиха втората позиция с по 7.15.145 сек и намериха място във финала.

Мюриел Ауре  (Кот д'Ивоар ) беше най-бърза преди битката за разпределение на медалите и оглави световната ранглиста за сезона със 7.01 сек. Илейн Томпсън (Ямайка) финишира втора в първата серия със 7.07 сек, а световната шампионка на 200 м Дафне Схипърс (Холандия) си осигури място сред първите осем след третата позиция със 7.09 сек и така стана единствената с най-добро “губещо” време, която се класира за финала. Най-недоволна от драмата във втората серия остана американката Джавиан Оливър, която бяга 7.10 сек, но въпреки това не успя да се класира за финала при така стеклите се обстоятелства.

Другите две, които ще бягат за медалите по-късно тази вечер, са победителката в третата серия със 7.10 сек Мужинда Камбунджи (Швейцария) и французойката Карол Захи сос 7.17 сек.

Финалът на 60 метра при жените е тази вечер в 23:38 часа българско време.