Септември отстрани Локо (София) в мач с пет гола и две дузпи (галерия)

Отборът на Септември (София) се класира на 1/4-финал за Купата на България. Играчите на Христо Арангелов победиха с 3:2 Локомотив (София) в изключително драматичен мач с две дузпи. Срещата започа добре за домакините, след като Даниел Васев вкара след само 120 секунди игра. В 53-ата минута обаче Мирослав Будинов изравни. Нападателят се разписа от бялата точка. Осем минути по-късно същото направи и Борис Галчев. В 69-ата минута Марио Петков изравни резултата, а победата за гостите донесе Стилиян Николов, който се разписа шест минути преди края на сблъсъка.
Двубоят на стадион "Локомотив" започна перфектно за домакините, които поведоха в резултата след само 120 секунди игра. В автор на попадението се превърна Даниел Васев, който се разписа с хубав удар от наказателното поле.

В 18-ата минута Веласкез отправи шут по диагонала от 18 метра, но опитът му не намери целта. Това бе първата смислена атака за тима от Първа лига.

В 31-ата минута Борис Галчев също опита да изненада Александър Любенов, но ударът му мина встрани от вратата. Малко по-късно Васев центрира към Костадин Хазуров, но нападателят не можа да засече коженото кълбо.

Втората част започна по-добре за футболистите на Христо Арангелов и заслужено гостите изравниха. Ишмаел Байду нахлу в наказателното поле между трима и бе съборен, а главният съдия отсъди дузпа, която бе реализирана от Мирослав Будинов.

Две минути по-късно Будинов и Байду комбинираха добре, а крилото на Септември стреля от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

В 61-ата минута Радослав Гидженов отсъди втора дузпа, изработена от Будинов. Зад топката застана Борис Галчев, който не сбърка.

В 69-ата минута домакините изравниха, след като бранителят Марио Петков се разписа за 2:2. В 78-ата минута Байду се справи със защитата на Локомотив и подаде към Будинов, който обаче стреля от два метра във вратаря.

В 84-ата минута централният бранител Стилиян Николов върна преднината на Септември. Защитникът отбеляза с глава след центриране.

В последните секунди Мирослав Будинов нацели страничния стълб. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Локомотив".

Локомотив (София) - Септември (София) 2:3

1:0 Даниел Васев (2')
1:1 Мирослав Будинов (53' д.)
1:2 Борис Галчев (61' д.)
2:2 Марио Петков (69')
2:3 Стилиян Николов (84')