Помните ли тези моменти? ЦСКА-София, Левски и Лудогорец нямат право да се оплакват от съдиите

През последните няколко дни първите три отбора в класирането – Лудогорец, Левски и ЦСКА-София, си размениха престрелки кой е най-толерираният от съдиите отбор. Поради тази причина Sportal.bg извади спорните моменти от мачовете на водещите ни тимове през този сезон. Оказа се, че зелени, сини и червени не само нямат основание да се оплакват от реферите, но в повечето случаи трябва да им благодарят. Като цяло най-ощетените клубове в челото от началото на сезона са Ботев Пд, Локо Пд и Черно море. При перфектно съдийство съществуваше голяма вероятност сега някой от пловдивските грандове дори да е в тройката на Първа лига, но заради груби грешки – волни или неволни, Ботев и Локо изостават на сериозна дистанция от Топ 3.

В случая ние сме извадили спорните положения само в мачовете на Лудогорец, Левски и ЦСКА-София. Уточняваме, че това са ситуации, които пряко влияят на крайния резултат. Не сме посочили такива със спестени жълти картони, които не са никак малко в полза и на трите отбора. Също така не сме обърнали внимание на реферски грешки при решен мач – примерно при 3:0 съдията не е дал дузпа в 90-ата минута, с която е можело да стане 4:0 или 3:1.

Ето спорните моменти в двубоите на Лудогорец, Левски и ЦСКА-София от началото на този сезон:

ЛУДОГОРЕЦ

12 кръг: Лудогорец – Левски 2:1

В 11-ата минута, при резултат 0:0, брутален фаул на Цветкович срещу Натанел е санкциониран с жълт картон, а играчът на "сините" трябва да е доволен, че реферът Георги Кабаков не му показва директен червен картон.

4 кръг: Витоша – Лудогорец 0:2

Реферът Георги Кабаков на няколко пъти спестява втори жълт картон на Тодор Гочев от домакините. Най-фрапантна е ситуацията в 70-ата минута при резултат 1:0 в полза на гостите. Минути по-късно Гочев е заменен, за да не остави своите с човек по-малко.

2 кръг: Берое – Лудогорец 1:1

В 40-ата минута, при резултат 0:0, Рафаел Форстър връща твърде леко към Ренан и Меска пресича паса. Футболистът на Берое отправя лек удар, изпреварвяйки стража на гостите. Ренан чуква кълбото, след което от засилката отнася футболиста на Берое в наказателното поле, но реферът Ивайло Стоянов не посочва бялата точка. (б.а. положението е доста спорно)

1 кръг: Лудогорец – Етър 1:0

Реферът Никола Попов подминава по една дузпа и за двата отбора при резултат 1:0 в полза на домакините. Първо такава не е отсъдена за орлите заради игра с ръка. В края на срещата пък Якуб Шверчок, който се намира на стената, спира с високо вдигната ръка шут от фаул. Полякът е в собственото си наказателно поле и това трябва да е дузпа в полза на Етър, но съдията не посочва бялата точка.

ЛЕВСКИ

10 кръг: ЦСКА-София – Левски 0:1

В 52-ата минута, при резултат 1:0 в полза на Левски, Тиаго стреля силно от 20 метра, топката се отбива в лявата ръка на Иван Горанов, но Ивайло Стоянов не отсъжда дузпа за червените. Три минути по-късно Кабрал е съборен от Малинов в наказателното поле, но съдията отново не посочва бялата точка. И при двете положения решението на рефера е грешно.

8 кръг: Локо Пд – Левски 1:0

В средата на второто полувреме, при резултат 1:0 в полза на домакините, Белаид рискува да бъде изгонен за втори жълт картон след сблъсък с Аралица, но реферът Станислав Тодоров не му показва такъв и по-скоро е прав.

Малко по-късно гол на "сините" е отменен. В тази ситуация съдията отсъжда нарушение на Обертан в атака срещу Езе, но такова няма и Левски е ощетен.

6 кръг: Етър – Левски 1:2

В 35-ата минута, при резултат 1:0 в полза на Левски, домакините имат основателни претенции за дузпа след сблъсък на Младенов с Горанов, но реферът Стефан Апостолов не посочва бялата точка.

4 кръг: Дунав – Левски 1:2

В 52-ата минута Белаид фаулира Ковачев и реферът Станислав Ставров отсъжда дузпа, с която домакините откриват резултата. Нарушението обаче е извън наказателното поле, което е сериозна грешка в ущърб на Левски.

3 кръг: Ботев Вр – Левски 0:2

В 32-ата минута, при резултат 1:0 в полза на Левски, Костов избива с ръка шут на Фиданин и домакините имат основателни претенции за дузпа, но реферът Стефан Апостолов остава безмълвен.

2 кръг: Левски – Черно море 2:2

В 89-ата минута, при резултат 2:1 в полза на гостите, Гомес изритва напред топката, Илия Димитров влиза в две единоборства с бранители на моряците. При второто Кононго се блъска в Макенджиев, което позволява на Димитров да отнеме топката и да подаде на Мариани, а швейцарецът отбелязва за крайното 2:2. Гостите искат нарушение на синия нападател срещу Кононго, тъй като твърдят, че той блъска бранителя с лакът в гърба, заради което става и следващият сблъсък между защитник и вратар, но реферът Георги Кабаков остава безмълвен. (б.а. ситуацията е много спорна)

1 кръг: Ботев Пд – Левски 0:1

Левски побеждава с гол на Илия Димитров в 93-ата минута, но остават сериозни съмнения за засада при паса на Обертан към юношата на сините. Реферът Станислав Тодоров обаче зачита попадението.

ЦСКА-София

11 кръг: Септември – ЦСКА-София 0:3

В 28-ата минута реферът Георги Давидов  подминава 100-процентова дузпа за нарушение на Перейра, който блъска  Байду в гърба при голова ситуация. Само 9 минути по-късно, при безобидно центриране, Стянов бута Мауридес в гърба и съдията  отсъжда  11-метров наказателен удар за ЦСКА-София. След неговото изпълнение червените откриват резултата.

В 52-ата минута, при резултат 1:0 в полза на Левски, Тиаго стреля силно от 20 метра, топката се отбива в лявата ръка на Иван Горанов, но Ивайло Стоянов не отсъжда дузпа за червените. Три минути Кабрал е съборен от Малинов в наказателното поле, но съдията отново не посочва бялата точка. И при двете положения решението на рефера е грешно.

8 кръг: ЦСКА-София – Черно море 3:1

Домакините откриват резултата 15 секунди след първия съдийски сигнал на рефера Стафан Апостолов. Жоржиньо извежда Джеси сам срещу Макенджиев. Нападателят чукква топката преди вратаря на моряците, след което го ударя с бутоните в гърдите. Кълбото се отклонява в гредата и за Джеси не е проблем да направи добавка от метър в празната врата за 1:0.

Варненци скачат срещу решението на рефера да признае гола, тъй като искат той да бъде отменен заради влизането на Джеси срещу Макенджиев, но претенциите им не са уважени. (б.а. положението е изключително спорно)

Варненци имат претенции и за втория гол на ЦСКА-София, с който червените повеждат с 2:1. Десподов вкарва от фаул, но от Черно море са на мнение, че такъв не е имало.

7 кръг: Ботев Пд – ЦСКА-София 0:0

В 42-ата минута Секулич подкосява Афонсо в наказателното поле, но реферът Волен Чинков, който е на добра позиция, взима грешно решение и не отсъжда дузпа. Секунди по-късно Стивън Петков е фаулиран около границата на наказателното поле. От ТВ повторенията не става ясно дали е във или извън пеналта, но съдията отново остава безмълвен. Груби реферски грешки и при двете положения.

4 кръг: ЦСКА-София – Славия 2:1

Съдията Волен Чинков спестява три червени картона. В 32-ата минута, при резултат 0:0, Бодуров ударя с ръка Гамаков при борба за позиция, но реферът не отсъжда дори нарушение.

В средата на второто полувреме, при резултат 1:0 в полза на червените, Шоколаров извършва много грубо нарушение срещу Жоржиньо, с което контузва бразилеца. Чинков отсъжда фаул, но без картон, а халфът на белите трябваше да бъде изгонен.

В 80-ата минута, при резултат 1:1, Ангел Лясков ударя с ръка в лицето Галин Иванов при спринт за топката, но Чинков отново не отсъжда дори фаул.