Реал Мадрид пак не убеди, но поне победи (видео)

Носителят на трофея Реал Мадрид най-после излезе от кошмарната си серия от негативни резултати, надвивайки Виктория (Пилзен) с 2:1 у дома в среща от Група "G" на Шампионската лига. Карим Бензема в 11-ата и Марсело в 55-ата минута бяха точни за "белите", а Патрик Хрошовски вкара за гостите в 79-ата и изплаши всички на "Сантиаго Бернабеу". Отделно тимът от Пилзен направи три 100-процентови пропуска още през първата част, но пък и иберийците се скъсаха да изпускат, а удариха и една греда.
Все пак Реал удържа, като в края дори за няколко минути беше с човек по-малко заради травма на Марсело. Така отборът записа първи успех след пет поредни мача без победа, от които четири бяха загуби.
В другия двубой от групата Рома прегази ЦСКА (Москва) с 3:0. Така италианците и испанците вече имат по 6 точки, руснаците са трети с 4, а чехите са с 1.
Победата е важна за "лос меренгес" и заради факта, че в неделя ги очаква дерби с Барселона.

Няколко дни след слабото си представяне срещу Леванте защитникът Рафаел Варан беше изваден от стартовия състав, а вместо него действаше Начо Фернандес. Гарет Бейл и Карим Бензема, които не бяха титуляри през уикенда, сега вече стартираха от първата минута. Лукас Васкес действаше като десен защитник, а Кейлор Навас зае място под рамката вместо Тибо Куртоа.
За Виктория титуляр беше бившият футболист на Левски Роман Прохазка.
Шампионите се втурнаха да атакуват още с първия сигнал и в 3-ата минута вече отправиха първия си изстрел, в случая дело на Серхио Рамос. След още две капитанът пак надскочи всички и този път ударът му с глава се отби в страничната греда.
В 11-ата минута обаче Рамос покри засадата и Милан Петържела за малко да накаже домакините. Първият му изстрел беше спасен от Кейлор Навас, а вторият му не намери целта.
И само секунди по-късно, още преди 11-ата минута да е изтекла, Реал поведе. Лукас Васкес центрира към Бензема и той надскочи защитника до себе си и не даде шанс на вратаря на Виктория.
За Бензема това е специален гол, защото така той вече се е разписвал в 14 поредни сезона в ШЛ. С такова постижение могат да се похвалят още само Лионел Меси и Раул Гонзалес. Освен това попадението е под №57 на сметката му в турнира, като повече от него имат само Меси, Раул и Кристиано Роналдо.
Този гол даде нужното спокойствие на домакините, които вече бяха уверени в действията си и търпеливо търсеха второто попадение.
В 28-ата минута обаче Петържела пак се оказа сам по лявото крило на атаката на Пилзен и технично прехвърли Навас, но топката мина в страни от целта.
Веднага последва атака на Реал, при която Бензема можеше да подаде точно, но сбърка.
В 36-ата минута вратарят на чехите сбърка при паса и топката стигна при Иско, но той не успя да намери целта в ситуацията, която си беше 100-процентова.
Късметът покри домакините минута преди почивката, когато пак Петържела се озова сам срещу вратаря, но не съумя да насочи кълбото в мрежата.
Втората част можеше да тръгне много неприятно за испанците, защото в 51-вата Михаел Кърменчик получи подаване в наказателното поле, но също като Петържела преди това не нанесе точен изстрел.
И точно в тези минути на нерешителност в играта на Реал Лопетеги смени Иско с 20-годишния уругваец Федерико Валверде, който е в клуба от 2016-а година.
Този ход на треньор се оказа точен, защото в 55-ата въпросният младок беше в основата на атака, завършена от Марсело за 2:0. Това вече трябваше да сломи чехите.
Последваха още много атаки на играчи в бяло, при което пропуски направиха Бензема, Бейл и Лукас Васкес.
Изненадващо обаче в 79-ата минута интригата се завърна, след като футболистите на Виктория намериха начин да "разсекат" защитата на Реал и Хрушовски прониза Навас за 2:1.
Последваха напрегнати за "белите" минути, а за капак малко преди края Марсело се контузи и остави съотборниците си с човек по-малко, защото наставникът вече беше направил смените си.
Футболистите от Пилзен имаха две възможности за попадение, но те не бяха опасни.

На 7 ноември в следващия кръг Реал ще гостува на същия съперник в Чехия.