Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Купата на Бразилия отново е за Крузейро

Крузейро победи домакина Коринтианс с 2:1 във финалната среща-реванш от турнира за купата на Бразилия по футбол и с общ резултат 3:1 спечели трофея за втора поредна година.

Успехът е рекорден шести в надпреварата за клуба от Бело Оризонте, който по този начин изпревари Гремио.

Робсън Синьорини-Робиньо откри резултата в Сао Пауло при контраатака в средата на първото полувреме. Той направи добавка отблизо, след като Ернан Баркос беше стрелял в гредата. Малко по-късно Деде можеше да предреши всичко за гостите, но също удари гредата след изстрел глава.

Коринтианс владееше значително повече топката, но рядко достигаше до положения. В 55-ата минута Жадсон все пак изравни от спорна дузпа за нарушение на Тиаго Невеш срещу Габриел. Главният рефер Вагнер Магаляеш използва системата ВАР и все пак посочи бялата точка, а бившият нападател на Шахтьор Донецк реализира за 1:1.

Четвърт час по-късно ВАР се намеси в полза на гостите и гол на Коринтианс беше отменен заради нарушение в изграждането на атаката, а в 82-ата минута уругвайската резерва Джорджан Араскаета донесе победата на Крузейро, след като беше изведен в чиста позиция от Раниел.