Още един медал за юношите ни в Анапа

Още един медал си осигуриха българските боксьори от Европейското първенство за юноши и девойки в Анапа, Русия. Емирджан Мехмед се класира за полуфиналите в категория до 63 кг и така си гарантира най-малкото бронзово отличие от шампионата. На 1/4-финалите той победи арменеца Вахан Манукян.

Другите ни двама 1/4-финалисти, които боксираха във вечерната сесия, претърпяха загуби и отпаднаха от борбата. Красимир Джуров отстъпи пред азера Али Заманов в в кат. до 48 кг. Николай Зафиров не успя да се справи с италианеца Ясин Херми при 70-килограмовите.

Така България ще има 4 медала от Европейското, след като по-рано днес поне бронз си осигуриха Радослав Росенов (кат. до 46 кг), Ясен Радев (52) и Уилям Чолов (66 кг).