Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Динамо (Загреб) удари Андерлехт като гост (видео)

Динамо (Загреб) постигна втора поредна победа в група “D” на Лига Европа, след като надигра с 2:0 Андерлехт като гост в Белгия. Хърватите показаха, че са доста опасен отбор, който е фаворит за продължаване напред от групата.

В 19-ата минута гостите получиха дузпа, след като Бруно Петкович бе съсечен в гръб от Огньен Враньеш, а Изет Хайрович реализира 11-метровия наказателен удар за 0:1.

В 47-ата минута ситуацията за домакините стана още по-неприятна, след като Враньеш спъна набралия скорост Олмо и получи втори жълт и червен картон, оставяйки отбора си с 10 души на терена.

Динамо се възползва и първо в 59-ата минута мощен удар на Олмо бе спасен с мъка от вратаря, а и напречната греда помогна на домакините.

В 68-ата минута гостите удвоиха преднината си. Амер Гояк опита далечен изстрел и след коварен рикошет топката излъга вратаря и се озова във вратата за 0:2.

В края и гостите завършиха мача в намален състав, след като и Кевин Теофил-Катерин бе изгонен от игра.

С този успех Динамо е с пълен актив от 6 точки на върха в класирането в групата. Андерлехт пък е без спечелена точка на дъното.

Андерлехт - Динамо Загреб 0:2
0:1 Хайрович (19-д)