Арсенал не допусна изненада срещу Карабах (видео)

Лондонският Арсенал надигра с 3:0 като гост Карабах в мач от Група "Е" на Лига Европа. В 4-ата минута Сократис Папастатопулос изведе "топчиите" напред с известна доза късмет. В 53-ата минута Емил Смит-Роу бе точен за 0:2, а Матео Гендузи отбеляза третия гол за Арсенал в 80-ата минута. Арсенал е лидер в групата с 6 точки, колкото има в актива си и Спортинг (Лисабон) на втората позиция. Ворскла (Полтава) и Карабах остават с по 0 точки.
Иносент Емегара водеше атаката на тима от Азербайджан, а Алекс Иуоби, Дани Уелбек и Емил Смит-Роу оформиха нападателното трио на Арсенал.

Българският халф на Карабах Симеон Славчев, възстановил се наскоро от травма, започна на скамейката на резервите. Той все пак се появи в игра 6 минути преди края, когато крайният резултат вече бе оформен.

Още в 4-ата минута Арсенал излезе напред в резултата. След центриране от корнер на Мохамед Елнени Начо Монреал стреля с глава, топката се отклони от тялото на Сократис и попадна във вратата на домакините.
В 17-ата минута младокът Емил Смит-Роу пропусна да направи резултата 0:2, като от съвсем близко разстояние, но и от малък ъгъл не успя да изпрати топката в опразнената врата на Карабах след центриране на Сеад Колашинац.

В 27-ата минута стражът на лондончани Бернд Лено трябваше да се намесва решително. Махир Мадатов направи чудесен индивидуален пробив и се освободи от бранителите на Арсенал, но не нанесе достатъчно добър удар и гостите оцеляха в тази ситуация.

В 39-ата минута играчите на Карабах бяха близо до изравнителен гол, но Лено реагира брилянтно и направи ключово спасяване след изстрел на Филип Озобич.

Четири минути след почивката Мадатов изпрати топката в долния ляв ъгъл на Лено, след като се озова очи в очи с германския страж на гостите, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Малко след това Мадатов за пореден път застраши вратата на Арсенал, но не успя да порази целта.

В 53-ата минута Смит-Роу бе изведен в наказателното поле на домакините в много добар голова позиция и провря топката между краката на вратаря Вагнер - 0:2.
В 61-ата минута Карабах можеше да се върне в мача, но Иносент Емегара направи голям пропуск, като от много близо не успя да преодолее направилия ново отлично спасяване Лено.
В 80-ата минута Матео Гендузи направи класическа победата на Арсенал. Тийнейджърът порази противниковата врата с прецизен изстрел от границата на наказателното поле.

В 84-ата минута Симеон Славчев се появи на терена на мястото на Гара Гарайев, а малко след това Дани Уелбек направи сериозен пропуск за Арсенал и резултатът остана непроменен.
КАРАБАХ - АРСЕНАЛ 0:3
0:1 Сократис (4)
0:2 Смит-Роу (53)
0:3 Гендузи (80)