Астана удари Рен

Казахстанският шампион Астана записа първа победа в Група “K” в Лига Европа този сезон. Астана се наложи с 2:0 у дома над френския Рен в мач от втория кръг на груповата фаза на турнира. По този начин казахстанците временно се изкачиха на първо място в групата с 4 точки. Рен е с 3, а Динамо (Киев) и Яблонец са съответно с 1 и 0 точки, като ще играят помежду си по-късно тази вечер.

Първото попадение в мача днес реализира Бактиор Заинутдинов в 64-ата минута. Той заби топката с глава във вратата на Рен след центриране от ъглов удар. В първата минута на добавеното време Мартин Томашов оформи крайния резултат.

АСТАНА - РЕН 2:0
1:0 Заинутдинов (64)
2:0 Томашов (90+1)