Сарпсборг 08 с впечатляващ успех над Генк (видео)

Непретенциозният тим на Сарпсборг 08 постигна впечатляващ успех с 3:1 над състава на Генк в среща от Група "I" на Лига Европа. С два гола за домакините се отчете Патрик Мортенсен в 5-ата и 63-ата минути, а Кристофър Дзакаясен добави едно попадение между двете в 54-ата минута. За гостите точен бе Леандро Тросард в 49-ата минута.

Още в 5-ата минута домакините поведоха в резултата след красив гол с пета на Патрик Мортенстен. Нападателят отклони по блестящ начин удар на свой съотборник, като така направи топката неспасяема за Дани Вукович. В 48-ата минута Леандро Тросард се възползва от грешка на Сарпсборг 08 в центъра на терена при изнасянето на топката от вратаря и върна равенството.
В 54-ата минута домакините отново излязоха напред в резултата с гол на Кристофър Дзакаясен. Тимът от Норвегия реализира след щастлив рикошет в наказателното поле, при който топката достигна до Дзакаясен, а той от два метра не сгреши. В 63-ата минута Патрик Мортенсен отново бе точен, реализирайки втория си гол в срещата, като така изкова ценен успех за тима си в груповата фаза на Лига Европа.
САРПСБОРГ 08 - ГЕНК 3:1
1:0 Патрик Мортенсен (5)
1:1 Леандро Тросард (49)
2:1 Кристофър Дзакаясен (54)
3:1 Патрик Мортенсен (63)