Челси взе трудна победа срещу Миланов и компания (видео)

Челси записа трудна победа с 1:0 над МОЛ Види в домакинството си от група “L” на Лига Европа. Англичаните доминираха през по-голяма част от срещата на “Стамфорд Бридж” и отправиха 15 удара, но от тях само 4 в очертанията на вратата. Унгарците пък предимно се защитаваха, но също имаха няколко много добри положения и можеха да изненадат неприятно своя съперник. Все пак Алваро Мората успя да отбележи в 70-ата минута за "сините", за да донесе трите точки на своя тим.
Като титуляр за гостите игра българският национал Георги Миланов, който имаше една нелоша възможност в двубоя, а освен това получи и жълт картон. Той остана на терена до 83-ата минута, когато бе заменен от Армин Ходжич.

Лондончани стартираха срещата силно и в 10-ата минута удар на Емерсон след корнер мина над вратата. След това в 16-ата минута Алваро Мората бе изведен на страхотна позиция зад защитата, но останал очи в очи с вратаря той направи непростим пропуск.

В 23-ата минута и Педро Родригес стреля от дистанция, но в ръцеет на вратаря.

Домакините на два пъти претендираше за дузпа за нарушения срещу  Мората и Рубен Лофтъс-Чийк в пеналта, но и в двата случая съдията прецени, че няма основания да посочи бялата точка.

В края на първото полувреме МОЛ Види също показа, че може да е опасен в предни позиции. Лоик Него на два пъти пропусна добри възможности, като особено сериозна бе втората ситуация, в която навърза няколко бранители по десния фланг, нахлу в наказателното поле, но отблизо стреля слабо и в ръцете на Кепа.

В началото на втората част отново Него отправи истински снаряд по посока на Кепа Арисабалага, който все пак успя да спаси.

В 61-ата минута шанс се откри пред Георги Миланов, който надбяга съперник, но ударът му не бе точен.

Веднага след това Лофгъс-Чийк опита изстрел от дистанция, който обаче не намери очертанията на вратата.

В 67-ата минута и влезлият като смяна Рос Баркли тества стража Томаш Туйвел от около 25 метра, но без да го затрудни особено.

В 70-ата минута резултатът все пак бе открит. Сеск Фабрегас елегантно прати топката в наказателното поле, там Вилиан с глава продължи към Мората, който отблизо бе точен за 1:0.

В 77-ата минута след центриране от фаул Баркли стреля с глава и топката се отби от гредата.

В 83-ата минута обаче гостите бяха на косъм от изравняването. Ковач нахлу на скорост в наказателното поле и отправи много хубав удар по земя, като само блестящата намеса на Кепа попречи да се стигне до гол.

Три минути по-късно пък Мората направи поредният си страхотен пропуск пред другата врата, като отблизо не успя да отбележи.

В крайна сметка Челси се поздрави с победата и с актив от 6 точки заема първото място във временното класиране. МОЛ Види пък остана на дъното без спечелена точка.

Челси - МОЛ Види 1:0
1:0 Мората (70)